r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MOICE już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Jest już dostępne opisywane przez nas niedawno narzędzie służące do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pakietu biurowego Microsoft Office 2003 i 2007.

MOICE (Microsoft Office Isolated Conversion Environment) pozwala na bezpieczną konwersję dokumentów zapisanych w dotychczasowych formatach Office do odpornego na większość ataków Open XML. Konwersja na nowy format odbywa się przy użyciu dostępnej od pewnego czasu wtyczki, ale sam proces przebiega poza aplikacją, w specjalnie zabezpieczonym środowisku, w którym usuwane są wszystkie potencjalnie niebezpieczne elementy.

Aplikacja obsługuje dokumenty w formatach doc, ppt, pot, pps, xls, xlt i xla. Do instalacji wymagane jest posiadanie pakietu Office 2003 lub Office 2007 i wtyczki zapewniającej kompatybilność z nowymi formatami Office. Proces instalacji wymaga także dokonania zmian w Polityce Grupowej. Szczegółowy opis instalacji MOICE znaleźć można na stronie firmy Microsoft.

Warto także wspomnieć, że opublikowano serię przewodników opisujących sposoby podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemu poprzez blokowanie w rejestrze możliwości otwierania przez Office plików o określonych rozszerzeniach. Dostępne są opisy dotyczące Worda, Excela i PowerPointa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.