mPojazd jest już dostępny w aplikacji mObywatel na iPhone'ach

mPojazd jest już dostępny w aplikacji mObywatel na iPhone'ach

mPojazd jest już dostępny w aplikacji mObywatel na iOS-a, fot. Getty Images
mPojazd jest już dostępny w aplikacji mObywatel na iOS-a, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
29.11.2019 23:58

Dane o dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu i polisie OC są już dostępne w aplikacji mObywatel dla użytkowników iPhone'ów. Informacje z mPojazdu wcześniej trafiły już do wersji na Androida i dopiero po kilku miesięcach twórcy uzupełnili o nie także wersję na iOS-a.

Usługa kierowana jest do wszystkich właścicieli i współwłaścicieli pojazdów, czyli innymi słowy do tych osób, które są zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako posiadacze samochodów, motocykli i nie tylko. Wirtualne odpowiedniki dokumentów mogą się przydać głównie w sytuacjach awaryjnych – papierowych dokumentów nie trzeba już w końcu od pewnego czasu ze sobą wozić.

mPojazd w aplikacji mObywatel, źródło: gov.pl.
mPojazd w aplikacji mObywatel, źródło: gov.pl.

W aplikacji można w ten sposób dotrzeć między innymi do informacji o marce i modelu pojazdu, roku produkcji, VIN-ie oraz terminie badania technicznego. To także wygodne rozwiązanie dla zapominalskich – na 30 dni przed jego upłynięciem, aplikacja wysyła odpowiednie powiadomienie, aby właściciel zainteresował się odwiedzeniem stacji kontroli.

Aby korzystać z aplikacji mObywatel, należy ją wpierw właściwe skonfigurować. Szczegóły opisywaliśmy tuż przed wyborami parlamentarnymi w październiku.

Aplikacja mObywatel jest dostępna do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)