reklama

Mac OS X 10.5.7

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple wypuściło wersję 10.5.7 swojego systemu Mac OS X. Aktualizacja ta rozwiązuje szereg błędów i dziur w Leopardzie a także poszerza zakres obsługiwanego sprzętu.

Poprawki bezpieczeństwa dotyczą serwera Apache, PHP, CoreGraphics i Safari. Załatano też dziury w Apple Type Services, QuickDraw Manager i WebKit, które pozwalały na zdalne wykonanie dowolnego kodu.

Dzięki ulepszonej obsłudze sprzętu można odczytywać obrazy RAW z aparatów fotograficznych firm trzecich. Zwiększono wydajność grafiki przy odtwarzaniu wideo oraz przesuwaniu kursora w najnowszych Macach wykorzystujących układy Nvidii. Rozwiązano także problem z układem klawiatury Dvoraka.

W aktualizacji znalazły się także poprawki stabilności i wydajności sterowników sieciowych oraz związane z logowaniem do Gmaila i synchronizacją kontaktów z Yahoo! Ponadto pojawiły się poprawki widgetów Dashboarda, w tym Unit Converter, Stocks, Weather i Movies. W iCal poprawiono współpracę z CalDav oraz automatyczną synchronizację z MobileMe. Wprowadzono też ulepszenia do funkcji Parental Controls oraz ograniczeń aplikacji.

Aktualizacja jest polecana wszystkim użytkownikom Leoparda i można ją pobrać w postaci oddzielnego instalatora lub też przez Software Update. Aktualizacja z wersji 10.5.6 ma 442 MB.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama