Mac OS X 10.6 z nowym interfejsem?

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapowiedziana

w zeszłym roku kolejna odsłona systemu Mac OS X ma mieć premierę w pierwszym kwartale 2009 roku. Według dotychczasowych prognoz prace nad wersją 10.6 "Snow Leopard" miały być skupione wokół poprawy wydajności systemu i poprawy jakości kodu oraz na obsłudze większych zasobów. Jednak pojawia się coraz więcej plotek na temat nowego interfejsu, który miałby znaleźć się w tej wersji systemu.

Pojawiają się przypuszczenia, że Mac OS X 10.6 miałby zostać wykorzystany do poprawy interfejsu. Nie ma żadnych oficjalnych informacji o tym, jak miałby wyglądać Snow Leopard, ale prawdopodobnie jego wygląd będzie zbliżony do aplikacji na stronie iWork.com i z pakietu iLife. Taki ruch ze strony Apple byłby bardzo korzystny, ponieważ obecny interfejs Mac OS X ma wiele niespójności a takie programy jak iPhoto wydają się oderwane od reszty systemu. W kilku źródłach podaje się, że nowy interfejs nazywa się "Marble" czyli marmur, albo szklana kulka do gry; prawdopodobnie jest to wewnętrzna nazwa projektu.

Jak dotąd wszystkie testowe kompilacje Mac OS X 10.6 miały interfejs Aqua, podobnie jak starsza wersja systemu, więc prawdopodobnie nie zobaczymy nowego interfejsu przed premierą systemu.

© dobreprogramy