r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mac OS X zaktualizowany, wydane poprawki bezpieczeństwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple wydało Mac OS X 10.5.2, drugą dużą aktualizację dla Leoparda. Wprowadzono w niej 80 poprawek i ulepszeń. Przede wszystkim zwiększono niezawodność działania sieci bezprzewodowej. Poprawiono też stabilność przy uruchamianiu aplikacji firm trzecich. Dodano możliwość wyłączenia niezbyt dobrze działającego przezroczystego paska menu, który został wprowadzony w Leopardzie. Za to Time Machine pojawiło się w menu. W programie Mail usunięto 18 błędów, 8 w Finderze. Mac OS X 10.5.2 jest dostępny przez Software Update.

Korporacja wypuściła także 11 łatek na luki w bezpieczeństwie swoich aplikacji. Jedna z nich dotyczy dziury w demonie Service Location Protocol, upublicznionej prawie rok temu podczas Month Of Apple Bugs. Usunięto także luki w obsłudze niektórych URLi przez Safari, Launch Services, które umożliwiało uruchomienie usuniętej aplikacji z pomocą Time Machine, obsłudze URLi w programie Mail, obsłudze systemu plików NFS za pomocą którego można było wykonać dowolny kod, uwierzytelnianiu NTLM, Parental Controls, a także Sambie, Terminalu i X11 które umożliwiała wykonanie dowolnego kodu. W X11 usunięto także problem w zapamiętywaniu ustawień zabezpieczeń.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.