r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mac OS X zdobywa prawie 8% udziału w rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

Powoli ale systematycznie rośnie popularność systemu Mac OS X. Udział w rynku najnowszego dziecka Apple szacowany jest obecnie w granicach 8%. Tak przynajmniej wynika z nowych wyników badań firmy Net Applications.

Według świeżo opublikowanych wyników badania za czerwiec, udział Mac OS X wyniósł na rynku systemów operacyjnych aż 7,96 procenta. Wynik ten jest sporym osiągnięciem korporacji i zapewne niebawem przekroczy okrągłe 8%. Z tych samych wyników badań wynika, że udział komputerów Apple z procesorami Intela, w porównaniu do bazujących na PowerPC, wzrósł dwukrotnie. Jeśli chodzi przeglądarkę Safari, powiększyła ona swój udział jedynie o 0,07, z 6,25 do 6,32%. Skromny udział osiągnęła też czwarta wersja Safari z wynikiem 0,1. Przewidywany jest jednak szybki jej wzrost w przeciągu najbliższych miesięcy.

W przypadku samej Polski, sytuacja nie wygląda niestety tak dobrze jak na arenie światowej. Według najnowszych wyników badania gemiusTraffic, opublikowanych w serwisie Ranking.pl za okres 17.06 - 23.06.2008, Mac OS X osiągnął 0.3%. Dane te są wzorowane na podstawie generowanych odsłon dokonywanych przez polskich internautów, na polskich witrynach. Przypomnijmy, że jeszcze w pod koniec marca wynik ten wynosił 0,2%, który obecnie współdzieli również Safari.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.