Mapy Google: nowość już w Polsce. Rozszerzona rzeczywistość pomoże znaleźć drogę

Strona główna Aktualności
Rozszerzona rzeczywistość wkracza na mapy
Rozszerzona rzeczywistość wkracza na mapy

O autorze

Mapy Google znacząco ułatwiają poruszanie się po nieznanym nam miejscu. Czasami jednak niebieska kropka nie pomaga tak dokładnie, jakbyśmy tego chcieli. Google zdaje sobie z tego sprawę i udoskonala mapy. Wykorzystując przy tym rozszerzoną rzeczywistość. Opcja wreszcie działa w Polsce.

Nie wyobrażam sobie zwiedzania nowych miejsc bez Map Google. Są pomocne, ale zdarza się, że niebieska kropka nieprecyzyjnie wskazuje, w którym kierunku musimy się udać. Dzięki nowej funkcji o nazwie Live View przestanie być to problemem.

Na ekranie będą pojawiać się strzałki pokazują gdzie trzeba pójść. Zaznaczone są również kolejne etapy wędrówki. Nowość już działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, a także w wielu miastach w Europie i na świecie.

Wcześniej z bety Live View korzystali Lokalni przewodnicy i użytkownikcy Pixela. Teraz nowość wkroczyła na kolejne urządzenia i mogą poznać jej funkcje właściciele Androida i iOS, których sprzęty obsługują ARCore i ARKit.

Opcja jest świetna i aż szkoda, że Google Glass nie wypaliło. Taka funkcja jest wręcz stworzona do okularów AR. Nawet Google zdaje sobie z tego sprawę, skoro zaznacza, żeby nie korzystać z nowości podczas chodzenia. Gdyby strzałki i komunikaty wyświetlały nam się tuż przed oczami byłoby idealnie. Cóż - musimy poczekać na rozwój technologii.

Kolejną ciekawą nowością w Mapach Google są restauracje dopasowane do upodobań użytkownika dzięki opcji "Dopasowane do Ciebie". Można także zobaczyć, jak długo w danym miejscu trzeba czekać na stolik, a nawet zrobić rezerwację w wybranym lokalu bez opuszczania aplikacji. Nowość może nie jest przełomowa, ale pewnie okaże się całkiem przydatna - wegetarianie nie będą musieli widzieć na mapie budki z kurczakami, za to szybciej znajdą miejsca bezmięsne.

Rezerwacje w jednym miejscu

Wszystkie rezerwacje, zarówno lotów, jak i hoteli, znajdą się w specjalnej zakładce "Rezerwacje w Mapach Google". Co ważne, dostęp do nich będzie można mieć także, gdy nie ma się połączenia z siecią.

© dobreprogramy
s