Mapy Google pozwalają mierzyć trasę między dowolnymi punktami

Strona główna Aktualności

O autorze

Mapy Google zostały wzbogacone o bardzo przydatną funkcję, jaką jest wytyczanie trasy pomiędzy dowolnie wybranymi punktami. Dotychczas do mierzenia odległości pomiędzy miejscami, które nie znajdowały się na drogach trzeba było korzystać z konkurencyjnych rozwiązań. Teraz opcja jest dostępna w każdej skali i łatwo można dzięki niej mierzyć odległość pomiędzy państwami, miastami czy punktami naszej ulubionej trasy.

Aby skorzystać z funkcji, wystarczy kliknąć w dowolnym miejscu na mapie prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję „Zmierz odległość”, po czym wybrać kolejny punkt. Dzięki temu otrzymamy odległość między dwoma lub więcej punktami i już nigdy nie będziemy musieli się zastanawiać, ile kilometrów pokonaliśmy na rowerze czy podczas spaceru, jeśli nasze trasy biegły poza ścieżkami zaznaczonymi na Mapach Google.

Nowa funkcja w Mapach Google może się okazać przydana również w innych sytuacjach, na przykład do pomiarów odległości pomiędzy naszym domem, a stacjami przekaźnikowymi. Wówczas będziemy wiedzieć, która stacja bazowa jest najbliżej i tam będziemy kierować antenę.

Gdy klikniemy lewym przyciskiem myszki na kropkę dowolnego punktu, dany pomiar zostanie usunięty, natomiast czyszczenie wszystkich pomiarów następuje po kliknięciu opcji „Wyczyść wynik pomiaru”.

© dobreprogramy
s