reklama

Mapy Microsoftu teraz połączone z Photosynthem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Usługa Live Search Maps zyskała nową funkcjonalność, którą bezpośrednio zawdzięcza projektowi Photosynth prowadzonemu przez zespół Microsoft Live Labs. Photosynth to aplikacja, o której pisaliśmy już niejednokrotnie - na podstawie dosłownie kilku zdjęć potrafi wygenerować trójwymiarową przestrzeń, po której można udać się w wirtualną podróż.

Integracja obu tych usług umożliwia obejrzenie kolekcji przestrzeni 3D wykonanych w programie Photosynth przedstawiających wyszukiwane w Live Search Maps miejsce. Służy do tego polecenie "Explore collections" dostępne w menu po lewej stronie. Wyniki wyszukiwania kolekcji, które wygeneruje Live Search Maps można zawęzić tylko do tych, które zawierają linki do galerii Photosytnth.

Jak można to szybko przetestować? Wystarczy wyszukać np. Woodinville, WA. Skąd zaś synthy (czyli prace wykonane w programie) biorą się w odpowiednich miejscach na mapie? Każdy może umiejscowić swoją przestrzeń na mapie - stosowne opcje geolokalizacyjne są dostępne po zalogowaniu się do galerii na stronach Photosynth.

Przy okazji przypominamy, że w vortalu dobreprogramy trwa konkurs polegający na stworzeniu najlepszej i najciekawszej pracy w programie Photosynth - szczegóły dostępne są na stronie konkursowej.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama