Mapy Google z udostępnianiem postępu podróży. Wygodna funkcja teraz na Androidzie i iOS

Mapy Google z udostępnianiem postępu podróży. Wygodna funkcja teraz na Androidzie i iOS

Mapy Google z nową funkcją teraz także na iPhone'ach. (depositphotos)
Mapy Google z nową funkcją teraz także na iPhone'ach. (depositphotos)
19.10.2018 06:00

Firma Google nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne nowości do Map Google. Użytkownicy aplikacji w wersji na iOS-a mogą wreszcie skorzystać z opcji udostępniania postępu podróży. Dodatkowo w przypadku Androida opisywana funkcja doczekała się ważnego usprawnienia.

Nowości zostały przedstawione na oficjalnym blogu Google. W aplikacji na iOS-a wprowadzono funkcję, która już wcześniej pojawiła się na urządzeniach z Androidem. Podczas aktywnej nawigacji, można udostępnić aktualną pozycję i postęp w podróży. Osoby, które dostaną wiadomość, będą miały podgląd naszej aktualnej pozycji wraz z obranym celem. Lokalizacja nanoszona jest na widok mapy i na bieżąco aktualizowana. Natomiast po dotarciu do celu udostępnianie jest automatycznie wyłączane. Funkcja działa w przypadku jazdy samochodem, rowerem i podczas pieszej trasy.

Share your real-time location with the people you want, for exactly as long as you want

W celu skorzystania z funkcji należy wprowadzić nowy cel i aktywować nawigację. Następnie wystarczy wysunąć dolne menu z dodatkowymi ustawieniami i wybrać opcję Udostępnij postępy w podróży. Link można przesłać bezpośrednio w Mapach Google lub z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich, wiadomości SMS czy e-maila.

Obraz

Aktualizacji doczekała się również aplikacja na Androida. Teraz opcja Udostępnij postępy w podróży umożliwia przesłanie lokalizacji z wykorzystaniem innych aplikacji i komunikatorów. Link może zostać wysłany m.in. przez Facebook Messengera, WhatsAppa czy Telegrama.

Warto dodać, że aplikacja otrzymała ostatnio całkiem sporo nowości. Pojawił się nowy wygląd w Android Auto, można sterować Spotify podczas korzystania z nawigacji, a także zostało wprowadzone ułatwienie dla osób korzystających z autobusów. Ponadto niebawem u wszystkich użytkowników powinna zostać wdrożona zmiana, która ułatwi znalezienie najlepszej restauracji i baru.

Najnowsze wydanie aplikacji Map Google znajdzie w naszym katalogu. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)