Mapy Google ułatwią unikanie korków

Mapy Google ułatwią unikanie korków
Piotr Urbaniak

08.04.2019 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od jakiegoś czasu wybrani użytkownicy Map Google w USA i Wielkiej Brytanii mogą korzystać z funkcji zgłaszania incydentów drogowych. Są to oczywiście testy, mające poprzedzić globalne wdrożenie dodatku. Jednak wygląda na to, że firma z Mountain View jeszcze nie zamknęła listy przewidywanych możliwości. Pojawiają się doniesienia o nowej – raportowaniu korków.

Wprawdzie Mapy Google już teraz mają możliwość oznaczania korków, ale odbywa się to w pełni automatycznie. Aplikacja pobiera dane od innych kierowców, którzy są w danym obszarze. Na tej podstawie ocenia, czy natężenie ruchu jest zbyt duże, czy nie.

Inni kierowcy zamiast automatyki

W nowej wersji raporty generować będą sami kierowcy, wywołując odpowiednią opcję. W efekcie dane powinny być aktualizowane na bieżąco, bez oczekiwania na synchronizację systemu.

  • Fot. Android Police
  • Fot. Android Police
[1/2] Fot. Android Police

Warto zwrócić uwagę, że jest to pomysł bezpośrednio zaczerpnięty z Waze, innej nawigacji należącej do Google'a. Rodzi to, nawiasem mówiąc, pewną formę pojedynku bratobójczego. Wedle pierwotnych założeń, Mapy Google miały być narzędziem nastawionym na eksplorację i turystykę, Waze zaś – klasyczną nawigacją dla kierowców. Teraz wygląda to tak, jakby aplikacje łączono.

Kiedy funkcja raportowania korków trafi do Polski? Tego niestety nie wiadomo. Aczkolwiek gdybyście chcieli skorzystać z niej już teraz, to można po prostu... zainstalować Waze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także