r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Messenger to już nie tylko Snapchat ale i konferencje wideo

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Użytkownicy Facebook Messengera domagali się nie tylko funkcjonalności znanych ze Snapchata. Chcieli też grupowych czatów wideo. Tak bardzo się tego domagali, że serwis Zuckerberga w końcu się ugiął i wprowadził, jak poinformowano, tę najbardziej oczekiwaną z funkcji.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia prasowego firmy Group Video Chat jest superłatwy w użyciu, a żeby z niego skorzystać wystarczy mieć zainstalowaną najnowszą wersję Messengera. Możemy w niej dołączyć do już istniejącej lub założyć nową rozmowę grupową. Jednocześnie zobaczymy do sześciu osób biorących udział w konferencji. Jednak może w niej uczestniczyć znacznie większa grupa, licząca do 50 znajomych. Każdy z nich ma możliwość wyboru, czy chce być jedynie słyszany, czy też chce się pokazać.

W przypadku rozmowy, w której uczestniczy więcej niż 6 osób, wszystkim biorącym udział w konferencji będzie się pokazywał tylko dominujący mówca. Wydaje się zatem, że Facebook zachęca nas, byśmy w rozmowie się przekrzykiwali, jeśli chcemy zostać zauważeni.

r   e   k   l   a   m   a

Serwis społecznościowy podkreśla, że nowa funkcja została zaimplementowana przed końcem roku. Jego przedstawiciele mają bowiem nadzieję, że grupowe rozmowy wideo staną się popularną formą składania sobie życzeń świątecznych i noworocznych. I zapewne nie są to nadzieje płonne. Każdego miesiąca za pośrednictwem Messengera wykonywanych jest średnio 245 milionów wideorozmów. Dlaczego by więc nie robić w większym gronie tego, co dotychczas robi się we dwójkę? Grupowe rozmowy z podglądem wideo znajdą zapewne wielu amatorów.

Konferencje wideo przez Facebook Messengera można prowadzić za pomocą wersji na Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.