Messenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo

Strona głównaMessenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo
28.04.2015 09:16
Messenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Messenger przez ostatnie lata ewoluował z prostego komunikatora ułatwiającego kontakt ze znajomymi na Facebooku, do rozbudowanej platformy komunikacyjnej. Oddzielna aplikacja dla smartfonów, strona, dodatki, możliwość wykonywania połączeń głosowych, czy też przelewów to tylko część z jego możliwości. Teraz dołączyła do nich kolejna.

Od wczoraj użytkownicy aplikacji Messenger mogą korzystać z darmowych rozmów wideo. Aby z nich skorzystać wystarczy przejść do okna czatu wybranego kontaktu. U góry znajdziemy przycisk nawiązania darmowej rozmowy głosowej (ikona telefonu) oraz wideo (ikona kamery). Jakość dźwięku i obrazu będzie zależna od jakość i rodzaju naszego połączenia z siecią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opcja ta wspiera obie kamery. Choć domyślnie uruchamiana jest przednia, nic nie stoi na przeszkodzie by podczas rozmowy przełączyć się na tę umieszczoną z tyłu urządzenia. Niestety obecnie nie znajdziemy w aplikacji obsługi połączeń grupowych, z których od dawna mogą korzystać użytkownicy Google Hangouts oraz Skype’a.

How to Use Video Calling in Messenger

Rozmowy wideo w pierwszej kolejności zostały udostępnione w 18 krajach, w tym Polsce. Do ich aktywacji nie powinna być potrzebna aktualizacja aplikacji, która dziś pojawiała się w sklepach AppStore i Google Play. Dostęp do usługi może być przyznawany falowo, tak więc jeżeli jeszcze jej nie widzicie, możliwe że pojawi się niedługo. Z rozmów wideo mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS oraz Android. Obecnie nic nie wiadomo o ich wprowadzeniu do wersji Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)