Messenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo

Messenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo

Messenger to coraz groźniejszy konkurent dla Skype’a, wprowadza rozmowy wideo
Paweł Piskurewicz
28.04.2015 09:16, aktualizacja: 28.04.2015 09:59

Messenger przez ostatnie lata ewoluował z prostego komunikatora ułatwiającego kontakt ze znajomymi na Facebooku, do rozbudowanej platformy komunikacyjnej. Oddzielna aplikacja dla smartfonów, strona, dodatki, możliwość wykonywania połączeń głosowych, czy też przelewów to tylko część z jego możliwości. Teraz dołączyła do nich kolejna.

Od wczoraj użytkownicy aplikacji Messenger mogą korzystać z darmowych rozmów wideo. Aby z nich skorzystać wystarczy przejść do okna czatu wybranego kontaktu. U góry znajdziemy przycisk nawiązania darmowej rozmowy głosowej (ikona telefonu) oraz wideo (ikona kamery). Jakość dźwięku i obrazu będzie zależna od jakość i rodzaju naszego połączenia z siecią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Opcja ta wspiera obie kamery. Choć domyślnie uruchamiana jest przednia, nic nie stoi na przeszkodzie by podczas rozmowy przełączyć się na tę umieszczoną z tyłu urządzenia. Niestety obecnie nie znajdziemy w aplikacji obsługi połączeń grupowych, z których od dawna mogą korzystać użytkownicy Google Hangouts oraz Skype’a.

How to Use Video Calling in Messenger

Rozmowy wideo w pierwszej kolejności zostały udostępnione w 18 krajach, w tym Polsce. Do ich aktywacji nie powinna być potrzebna aktualizacja aplikacji, która dziś pojawiała się w sklepach AppStore i Google Play. Dostęp do usługi może być przyznawany falowo, tak więc jeżeli jeszcze jej nie widzicie, możliwe że pojawi się niedługo. Z rozmów wideo mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS oraz Android. Obecnie nic nie wiadomo o ich wprowadzeniu do wersji Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)