r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft PowerPoint 2.9

Strona główna iOS Biuro i firma Prezentacje

Mobilna wersja jednej z najpopularniejszych aplikacji do otworzenia prezentacji. Oferuje możliwość otwierania oraz edytowania prezentacji zapisanych w chmurze OneDrive, Dropbox, SharePoint, iCloud oraz w pamięci urządzenia.

Ilość dostępnych narzędzi jest znacznie ograniczona względem edycji dla systemu Windows, jednak w przypadku systemów mobilnych taki zabieg pomaga w nawigacji. Znajdziemy tu większość z najczęściej używanych narzędzi i co najważniejsze, spory zbiór gotowych szablonów. Microsoft PowerPoint pozwala nie tylko dodawać tekst oraz treści multimedialne do prezentacji ale także wykorzystywać animacje i efekty przejścia. Nie zabrakło trybu prezentacji, dzięki któremu możemy pokazać naszą treść innym, oraz widoku prezentera.

r   e   k   l   a   m   a

Microsoft PowerPoint na iOS oferuje 3 tryby pracy. Bez logowania na konto możemy przeglądać dokumenty. Po zalogowaniu się na konto, które nie ma subskrypcji Office 365, otrzymamy dodatkowo możliwość edytowania, ale przy ograniczonym zestawie narzędzi. Dopiero Office 365 zapewnia nam dostęp do wszystkich funkcji i możliwości aplikacji. Ich zakres możemy sprawdzić z poziomu aplikacji. Aplikacja wspiera wprowadzony wraz z iOS 9.0 multitasking. Dzięki czemu może pracować z innymi aplikacjami na jednym ekranie. Gdy do urządzenia podczepimy klawiaturę obsługuje skróty klawiszowe, który podejrzymy z pomocą przycisku cmd.

Interfejs bardzo dobrze dopasowano do ekranów mobilnych, dzięki czemu praca z materiałami nie powinna sprawiać problemu. Nie zabrakło również możliwości drukowania i udostępniania prezentacji innym osobom. Microsoft PowerPoint sprawdza się bardzo dobrze jako narzędzie do szybkiej edycji już istniejących prezentacji albo tworzenia prostych z poziomu tabletu i telefonu. Współpracuje również z zegarkami Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pakiet Office dla iOS z kolejnymi nowościami

5
OPROGRAMOWANIE 12.10.2015 | Paweł Piskurewicz

To właśnie Office dla iOS jest traktowany priorytetowo spośród wszystkich mobilnych wydań. Pakiet Microsoftu otrzymał właśnie kolejną aktualizację na przestrzeni miesiąca, która przynosi kilka ciekawych nowości dla aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Jedną z nich jest łatwiejsza zmiana nazwy pliku. Teraz możemy tego dokonać z poziomu okna otwierania nowego dokumentu jak i zakładki Ostatnie. Opcja ta skrywa się pod przyciskiem akcji. Poprzednio aby edytować nazwę każdorazowo należało otworzyć wybrany dokument. Drugą z nowości jest automatyczne wyszukiwanie brakujących fontów. Wystarczy…

Aplikacje pakietu Microsoft Office gotowe na premierę iOS 9

7
OPROGRAMOWANIE 16.09.2015 | Paweł Piskurewicz

Podczas niedawnej konferencji Applea, na której zaprezentowano głównie nowe urządzenia, gościnnie wystąpili przedstawicieli firmy Microsoft. Prezentowali oni możliwości pakietu Office jakie czekają nie tylko na użytkowników iPada Pro, ale i innych urządzeń pod kontrolą iOS 9. O tym, że Microsoft poważnie traktuje swoje aplikacje w mobilnym sklepie Apple niech świadczy fakt, że jeszcze przed oficjalną, dzisiejszą premierą nowej wersji systemu przygotował odpowiednie aktualizacje dla wybranych programów. Aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote oraz Outlook otrzymały wsparcie dla takich…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.