Microsoft Remote Desktop 10.0.1

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Pobierz program

Microsoft Remote Desktop to program, który pozwala połączyć się do komputera z systemem Windows i pracować na nim zdalnie. Program wykorzystuje mechanizmy znane jako RemoteFX, dzięki którym wizualnie praca na zdalnym komputerze nie musi odbiegać od pracy lokalnej.

Program pozwala zapisać kilka konfiguracji połączeń z różnymi parametrami. Można zdecydować o rozdzielczości przesyłanego obrazu, zachowaniu trybu pełnoekranowego, dostępie do drukarek, odtwarzaniu dźwięku i tym podobnych. Ustawienia można wprowadzać ręcznie lub importować z dostarczonego pliku.

Dostęp do danych i aplikacji jest zabezpieczony przez Network Layer Authentication (NLA). Program pozwala operować na wielu monitorach, co jest szczególnie przydatne podczas prowadzenia prezentacji. Poprawiona względem poprzedniego klienta kompresja danych pozwala korzystać z lepszej jakości obrazu i dźwięku podczas zdalnego połączenia. Drukarki ze zdalnego Windowsa mogą być dostępne na Macu, a pliki z Maca można udostępnić Windowsowi.

By skonfigurować swój komputer z Windowsem do połączeń przez Remote Desktop warto sięgnąć po program Remote Desktop assistant.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zdalny pulpit Windowsa dla macOS-a po aktualizacji z nowymi funkcjami

4
30.11.2017  •  Oskar Ziomek

Użytkownicy macOS-a, którzy wykorzystują zdalny pulpit Windowsa mają możliwość pobrania nowej wersji aplikacji do ustanawiania połączenia – Microsoft Remote Desktop w wersji 10. Zaktualizowano w niej interfejs oraz dodano nowe funkcje: obsługę skrótów klawiaturowych oraz możliwość przekierowywania większej liczby urządzeń, a nie tylko drukarki, jak możliwe to było dotychczas. Do listy dołącza mikrofon oraz karty smart card, jednak Microsoft zaznacza, że będą one aktywne dopiero po zalogowaniu do systemu, przez co wykorzystanie ich do uruchamiania komputera nie będzie możliwe. Nowe skróty…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy