Microsoft Robotics Studio 1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał finalną wersję swojej platformy programistycznej, która ma znacznie ułatwić tworzenie rozwiązań aplikacyjnych z dziedziny robotyki.

Microsoft Robotics Studio jest platformą software'ową opartą na Windows mającą umożliwić tworzenie oprogramowania dla robotów, zarówno prawdziwych jak i symulowanych. Jest kompatybilne z rozwiązaniami sprzętowymi takimi jak Roomba i Lego Mindstorms NXT. Robotics Studio będzie darmowe dla hobbystów i badaczy, licencja do wykorzystania komercyjnego kosztować będzie 399 dolarów.

Microsoft poinformował także o utworzeniu programu partnerskiego mającego na celu ulepszenie kompatybilności i wparcia. W skład programu weszło już 30 firm, m.in. iRobot, Fischertechnik, Parallax i RoboDynamics. Ponadto Microsoft będzie sponsorować konkurs RoboCup 2007, który odbędzie się w lipcu na Georgia Institute of Technology w Atlancie.

Robotics Studio zawiera trójwymiarowe narzędzie do symulowania robotów, środowisko uruchomieniowe zorientowane na usługi, które pozwala na komunikację z różnymi rodzajami sprzętu a także język programowania pozwalający początkującym programistom tworzyć aplikacje przeciągając ikonki.

Bezpłatną wersję Robotics Studio 1.0 można pobrać ze stron Microsoft.

© dobreprogramy
s