r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Team Flows: od teraz edytowanie przepływów dostępne dla wielu użytkowników

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowej, testowej wersji swojej aplikacji do automatyzowania wybranych akcji poprzez tworzenie różnego rodzaju przepływów. Team Flows rozszerza dotychczasową funkcjonalność Flows o współpracę pomiędzy użytkownikami. Edycja dokumentu, która dotychczas dostępna była wyłącznie dla jego twórcy, nie będzie już ograniczeniem – to pomoże we współtworzeniu dokumentu, szczególnie w większych korporacjach, gdzie zadaniem tym może zajmować się więcej osób jednocześnie.

Co ważne, nie mamy tu do czynienia z osobnym programem, ale jego aktualizacją. Wszystkie dotychczasowe przepływy zachowując więc swoją ważność. Do projektu wystarczy dodać nowych członków, aby nadać im prawa edycji – sposobów na to jest kilka, począwszy od e-maila z zaproszeniem, na bezpośrednim dodaniu użytkowników lub grup skończywszy.

Od tego momentu prawa edycji każdy będzie miał takie same. Co więcej, znajdziemy tu również możliwość usuwania z danego projektu innych członków, choć jego pierwotny twórca nie będzie mógł zostać wykluczony.

r   e   k   l   a   m   a

Równolegle z aktualizacją Team Flows, Microsoft wprowadził również trzy inne nowości: udostępnianie własnych API (działające analogicznie do samych przepływów), połączenie z kontami Google (w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników) oraz inteligentne parsowanie języków bazujące usługach Azure, które powinno dobrze radzić sobie z kontekstem wypowiedzi.

Team Flows będzie dostępne dla użytkowników płatnych planów Microsoft Flow.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.