Skype Teams: Microsoft zapragnął zdobyć użytkowników Slacka

Skype Teams: Microsoft zapragnął zdobyć użytkowników Slacka

Skype Teams: Microsoft zapragnął zdobyć użytkowników Slacka
07.09.2016 13:54

Slack tak się spodobał Microsoftowi, że w pewnym momencie zamierzał zapłacić za niego 8 mld dolarów. Jednak z transakcji najwyraźniej nic nie wyszło, i teraz w Redmond pracują nad bezpośrednim konkurentem. Dla niewtajemniczonych: Slack to rozbudowany grupowy komunikator dla zespołów, firm i organizacji, który zdobywa coraz większą popularność, korzystamy z niego też w dobrychprogramach.

Slack jest bardzo dobrym narzędziem do prowadzenia rozmów grupowych, oferującym klienta przeglądarkowego, mobilnego i desktopowego. Wykorzystywany jest głównie przez zespoły pracujące nad jednym projektem czy też osoby pracujące w jednej firmie. Ze względu na swoje możliwości, elastyczność i komfort, szybko zdobył popularność. Zauważył to Microsoft i chcąc dotrzeć ze swoim Skypem do nowej grupy odbiorców, zdecydował się na stworzenie konkurencyjnego produktu, mocno czerpiącego ze Slacka.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Skype Teams, bo tak nazywa się odpowiedź na Slacka, będzie posiadał wiele wspólnych cech ze swoim konkurentem. Przykładowo, w Skype Teams znajdzie się podział na różne grupy w ramach jednego zespołu, w Slack mamy podobne rozwiązanie – kanały. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wysyłać bezpośrednie wiadomości do innych członków zespołu.

W Skype Teams pojawią się Threaded Conversations. Będziemy mogli rozpocząć wątek odpowiadając na daną wiadomość w grupowej rozmowie. Rozwiązanie przypomina komentowanie postu na Facebooku. Pozwoli to na dodatkowe podzielenie czatu na wybrane wątki. Nie zabraknie charakterystycznej dla zwykłego Skype’a rozmowy wideo. Nie tylko będziemy mogli nawiązać połączenie, ale także zaplanować spotkanie online.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Użytkownicy Skype Teams będą mogli udostępniać pliki czy notatki. Oczywiście pojawi się integracja z innymi usługami Microsoftu, bardzo ważna będzie współpraca z Office 365. Możliwe, że Microsoft zdecyduje się na dodanie współpracujących botów tworzonych w ramach platformy Bot Framework. Dziś boty stanowią jedną z głównych zalet Slacka, za ich pomocą można zrobić niemal wszystko.

Obecnie trwają wewnętrzne testy Skype Teams, nie jest znany termin publicznego wydania. Wiemy, że Microsoft chce konkurować ze Slackiem na każdej platformie, pojawi się więc wersja dostępna z poziomu przeglądarki, aplikacja na Windowsa, a także wersja mobilna na Androida, iOS i mobilnego Windowsa. Slack oferuje jednak też wysokiej jakości desktopowe aplikacje na macOS-a i Linuksa, systemy, z którymi Microsoft nie radzi sobie już tak dobrze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)