r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft bada Linuxa

Strona główna Aktualności

By coś krytykować, najpierw należy to poznać. Tę metodę przyjął Microsoft. W centrum testowym, używanym do tej pory głównie do prób z własnym oprogramowaniem pojawił się Linux i inne aplikacje Open Source.

Zgodnie ze słowami człowieka odpowiedzialnego w Microsoft za strategię firmy w konkurencji z Linuxem, Martina Taylora, w Centrum EEC (Enterprise Engineering Center) w Redmond, Microsoft "postawił" na maszynie wyposażonej w procesor Intela między innymi system Linux, serwer Apache i bazę MySQL. Projekt rozpoczął się już w maju. Głównymi celami eksperymentu było stwierdzenie poziomu wyzwań przed jakimi trzeba stanąć budując system oparty na platformie open-source. Taylor przyznał, że to szansa nauczyć się czegoś.

Podobno kolejnym krokiem ma być zbudowanie drugiego, podobnego systemu, tyle, że korzystającego z oprogramowania Microsoftu. Na nowej maszynie zostanie zainstalowany Windows oraz oprogramowanie serwerowe Microsoft. Ciekawe jakie wnioski wyciągną pracownicy firmy z Redmond po tym bezpośrednim porównaniu ?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.