Microsoft bada Linuxa

Strona główna Aktualności

O autorze

By coś krytykować, najpierw należy to poznać. Tę metodę przyjął Microsoft. W centrum testowym, używanym do tej pory głównie do prób z własnym oprogramowaniem pojawił się Linux i inne aplikacje Open Source.

Zgodnie ze słowami człowieka odpowiedzialnego w Microsoft za strategię firmy w konkurencji z Linuxem, Martina Taylora, w Centrum EEC (Enterprise Engineering Center) w Redmond, Microsoft "postawił" na maszynie wyposażonej w procesor Intela między innymi system Linux, serwer Apache i bazę MySQL. Projekt rozpoczął się już w maju. Głównymi celami eksperymentu było stwierdzenie poziomu wyzwań przed jakimi trzeba stanąć budując system oparty na platformie open-source. Taylor przyznał, że to szansa nauczyć się czegoś.

Podobno kolejnym krokiem ma być zbudowanie drugiego, podobnego systemu, tyle, że korzystającego z oprogramowania Microsoftu. Na nowej maszynie zostanie zainstalowany Windows oraz oprogramowanie serwerowe Microsoft. Ciekawe jakie wnioski wyciągną pracownicy firmy z Redmond po tym bezpośrednim porównaniu ?

© dobreprogramy
s