Microsoft chce podbić nowe rynki

Strona główna Aktualności

O autorze

Na jednej z ostatnich sesji corocznej konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference organizowanej przez Microsoft dla swoich kluczowych partnerów, CEO Steven Ballmer zapowiedział ekspansję na nowe rynki biznesowe, które dotychczas dotykane były przez korporację jedynie w niewielkim stopniu.

Swoje wystąpienie prezes otworzył zapewnieniem, że partnerzy są dla Microsoftu istotni i odgrywają w jego polityce kluczową rolę. Chwilę potem oznajmił jednak, że firmy partnerskie będą musiały pogodzić się z faktem, iż już niedługo Microsoft zamierza w sposób znaczący zaznaczyć swoją obecność na rynkach obecnie zajmowanych jedynie przez partnerów.

Mówiąc o nowych planach Ballmer miał na myśli rozwój w zakresie business intelligence, przepływu dokumentów, bezpieczeństwa oraz usług zarządzanych. W tych dziedzinach korporacja zamierza pogłębić swoje zaangażowanie w ciągu najbliższej dekady. Nie dziwi to obserwatorów - każdy, kto interesuje się poczynaniami Microsoftu zauważył, że już w kolejnych wersjach produktów, np. w Office 12 czy Windows Longhorn planuje się wprowadzić rozwiązania analityczne, usługi zarządzania przepływem dokumentów czy funkcje związane z zaawansowanym bezpieczeństwem.

Nie wolno tkwić w przekonaniu, że za dziesięć lat będzie można postępować tak, jak dziś. Musimy ewoluować - wspólnie, dostrzegać możliwości współpracy - mówił Ballmer.

© dobreprogramy
s