Microsoft dla administracji

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski oddział firmy Microsoft uruchomił pod adresem www.microsoft.com/poland/administracja, serwis internetowy przygotowany specjalnie dla sektora administracji publicznej. Strona powstała z myślą o przedstawicielach władz lokalnych, odpowiedzialnych za informatyzację urzędów oraz innych osobach zainteresowanych Internetem jako narzędziem komunikacji i propagowania wiedzy o wydarzeniach dotyczących lokalnych społeczności.

Strona ma charakter poradnikowy i edukacyjny. Jest przewodnikiem po tematach bliskich władzom administracyjnym nawiązujących do problematyki dostosowania pracy urzędów do nowych wymagań unijnych. Porusza kwestie związane z e-Urzędem, funduszami unijnymi oraz bezpieczeństwem zasobów informacyjnych jednostek. Jednocześnie na stronie znajdują się odnośniki prowadzące do odpowiednich miejsc w sieci, gdzie są dostępne bardziej szczegółowe informacje na tematy z obszaru informatyzacji jednostek administracyjnych.

Jak powiedziała Urszula Ptak-Małysiak z Microsoft Polska: Polska stanęła przed wyzwaniem dokonania trudnych przemian, które wynikają z globalnej konkurencji i akcesu do Unii Europejskiej. Sprostanie temu wymaga przede wszystkim zarządzania krajem z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komunikacyjnych i informatycznych. Stąd nasz pomysł - stworzyliśmy miejsce, gdzie zostały zamieszczone informacje, które mogą okazać się niezbędne w trakcie tego złożonego procesu.

Dla jednostek samorządu terytorialnego uruchomiona została również specjalna promocja, w ramach której można nabyć licencje na pakiety Microsoft Office 2003 w wersji Standard i Professional o 20% taniej. Promocja dotyczy zakupów licencji realizowanych w ramach programu Otwartej Licencji Microsoft (Microsoft Open License), o którego zasadach można przeczytać m.in. w artykule z naszego vortalu. Promocja będzie obowiązywać do końca grudnia 2004 r. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę informacyjną.

© dobreprogramy
s