r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft i Novell w rocznicę zawarcia porozumienia

Strona główna Aktualności

Minął już rok odkąd firmy Microsoft i Novell zawarły jedną z najbardziej znaczących, a przy tym kontrowersyjnych umów partnerskich na przestrzeni ostatnich lat. Głównym założeniem umowy jest pakt o wzajemnej nieagresji w kwestii patentów wykorzystywanych w produktach obu firm, a należących do drugiej strony. Poza tym współpraca pierwotnie dotyczyła wsparcia technicznego dla SUSE Linux Enterprise Server i rekomendowania swoich produktów dla klientów, którzy wymagali heterogenicznych środowisk.

Później współpraca bardzo się rozwinęła. Aktualnie obejmuje różne aspekty współdziałania obu systemów, technologie wirtualizacji, mechanizmy integracji usług katalogowych, a także formaty dokumentów. Przy okazji rocznicy zapowiedziano również, że w najbliższej przyszłości firmy będą wspólnie pracować nad dostosowywaniem oprogramowania do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwłaszcza niedowidzących. W tym celu Microsoft udostępni specyfikację User Interface Automation, zbiór zaawansowanych mechanizmów upraszczających tworzenie produktów ułatwiających korzystanie z komputerów ludziom o różnym stopniu niepełnosprawności.

Podobne umowy, choć na mniejszą skalę z korporacją z Redmond podpisały za Novellem także trzy inne firmy - Xandros, Linspire oraz TurboLinux. Do umowy patentowej z Microsoftem wciąż nie chce przekonać się natomiast gigant na rynku Open Source, firma Red Hat.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.