Microsoft prosi o pomoc przy rozwijaniu Notatnika i Kalkulatora. Pomożecie?

Microsoft prosi o pomoc przy rozwijaniu Notatnika i Kalkulatora. Pomożecie?

Pracownik Microsoftu szuka pomysłów na rozwój Notatnika i Kalkulatora, a pomóc w tym mają mu użytkownicy. Źródło: Depositphotos
Pracownik Microsoftu szuka pomysłów na rozwój Notatnika i Kalkulatora, a pomóc w tym mają mu użytkownicy. Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
21.09.2018 23:37, aktualizacja: 22.09.2018 19:56

Nie da się ukryć, że Windows 10 to system w pewnym sensie zbudowany na opiniach użytkowników. Fakt faktem Microsoft regularnie udostępnia wczesne kompilacje, w ramach programu Insider, oczekując później na feedback i wdrażając poprawki. Teraz korporacja chce, aby dzielni użytkownicy w ten sam sposób pomogli rozwinąć Notatnik i Kalkulator.

Steve Teixeira, menedżer generalny w grupie Windows dev, zaapelował na Twitterze o ujawnienie wszelkich rad i sugestii, dotyczących wyż.wym. aplikacji. Od 20 września, kiedy to rzeczony wpis został opublikowany, pojawiło się blisko 170 porad, a sam zainteresowany cały czas stara się komentować, na bieżąco, otrzymywane propozycje. My natomiast możemy się przy tym dowiedzieć, czego pragną inni użytkownicy Windowsa.

Jak się okazuje, spora rzesza osób opowiada się za przebudową Notatnika na wzór Visual Studio Code czy Notepada++, a precyzując: kolorowania składni. Przy czym, co ciekawe, ten akurat pomysł Teixeira zdaje się ignorować, sugerując po prostu używanie VS Code, zamiast Notatnika. Przedstawiciel wyraźnie zainteresował się natomiast sugestią unowocześnienia wyglądu UI, przynajmniej na tyle, że poprosił o rozwinięcie myśli.

Jednocześnie dyskusja zdaje się cały czas trwać. Jeśli więc sami macie jakieś pomysły, to nie pozostaje nic innego, jak udać się na Twittera i dołączyć do wymiany zdań. Kto wie, może tak oto w Windowsie 10 pojawi się wyraźny polski akcent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)