Microsoft i Yahoo! razem w walce o rynek komunikatorów

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oraz Yahoo! przygotowują się do podpisania umowy, rozpoczynającej współpracę pomiędzy internetowymi komunikatorami obu firm. Rozpoczęcie projektu pozwoliłoby przejąć dominację na światowym rynku komunikatorów internetowych, którą to do tej pory posiadała AOL.

To pierwsze poważne porozumienie pomiędzy dwoma z głównych dostawców szybkich komunikatorów internetowych. Umożliwi ono użytkownikom Microsoft's MSN Messenger i Yahoo Messenger na natychmiastową wymianę wiadomości tekstowych oraz głosowych między sobą.

Zgodnie z wynikami badań Radicati Group, AOL jako lider, jest w posiadaniu 56% rynku. Wypełniając jego pozostałą część, Microsoft i Yahoo staną się poważnym zagrożeniem dla AOL. Dodatkowo, w sierpniu własny komunikator wypuścił Google.

Microsoft udostępnił już firmowy komunikator online, który wymaga licencji i oferuje więcej niż komunikatory Yahoo czy AOL. W przeciwieństwie do darmowych komunikatorów, może być instalowany w firmach w obrębie korporacyjnych sieci i umożliwia monitorowanie i zapisywanie rozmów, podobnie jak w przypadku e-maili.

Możliwość wysyłania szybkich wiadomości pomiędzy osobami korzystającymi z różnych komunikatorów nie jest jednak niczym nowym. Użytkownicy scalonych usług komunikacyjnych takich jak Trillan mają możliwość komunikowania się z użytkownikami AOL, MSN, Yahoo oraz innych dostawców, dopóki będą korzystać z usług poszczególnych firm.

© dobreprogramy
s