r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft patentuje ograniczanie oprogramowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft otrzymał patent na metody wyłączania pewnych funkcji systemu operacyjnego w zależności od posiadanej przez użytkownika edycji funkcjonalnej.

Patent przyznany przez amerykański urząd patentowy zatytułowany jest Ograniczanie użycia sprzętu i oprogramowania na komputerze i bynajmniej nie opisuje nowych technologii i mechanizmów. Microsoft już począwszy od Visty dystrybuuje wszystkie edycje systemu (SKU) na jednym nośniku i podczas instalacji włącza tylko te funkcje, które odpowiadają zakupionej edycji. W Windows 7 dodatkowo pojawi się opisywana w patencie możliwość aktualizacji do wyższej edycji jedynie poprzez wpisanie klucza produktu - dzisiaj w programie Anytime Upgrade dla Windows Vista trzeba korzystać ze specjalnych nośników aktualizacyjnych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSnap ma się coraz gorzej. A jego twórca jest najlepiej opłacanym na świecie prezesem