r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft potwierdza niekompatybilność Windows Phone 7

Strona główna Aktualności

Microsoft potwierdził pogłoski o braku wstecznej kompatybilności Windows Phone 7.

Oznacza to, że aplikacje napisane na Windows Mobile nie będą działać pod kontrolą nowego systemu. Microsoft zerwał z kompatybilnością wstecz aby skupić się na rozwoju nowej funkcjonalności w Windows Phone 7. Decyzja ta została podjęta po konsultacjach z setkami programistów, które miały miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Twórcy aplikacji chcieli tworzyć programy o przyjaźniejszym i ładniejszym interfejsie, mieć do dyspozycji lepsze narzędzia i bardziej wielofunkcyjną platformę oraz łatwo tworzyć przenośne aplikacje, które działałyby nie tylko na telefonach, ale także desktopach/laptopach, stronach internetowych oraz konsolach do gier. Dlatego właśnie wybrano technologie Silverlight i XNA, pozwalające pisać programy na różne platformy sprzętowe.

Microsoft zapewnił jednocześnie, że nadal będą pojawiać się urządzenia z systemem Windows Mobile 6.5 i że będzie on wspierany jeszcze przez wiele lat.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.