r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft pracuje nad standardami dokumentów

Strona główna Aktualności

Microsoft ogłosił szereg nowości w związku z pracami nad zwiększeniem interoperacyjności standardu dokumentów Open XML.

Firma będzie wspierać naukowo i finansowo badania prowadzone w niemieckim instytucie Fraunhofer FOKUS, których celem jest opracowanie zestawu narzędzi i wytycznych służących do weryfikacji zgodności tworzonych przez firmy i instytucje publiczne dokumentów ze standardem ISO/IEC 29500 (Office Open XML) i ECMA-376 (Ecma Office Open XML).

Równocześnie Microsoft ogłosił, że ukończona została pierwsza wersja narzędzia Open XML Viewer, które wyświetla dokumenty stworzone w tym formacie w postaci HTML. Dzięki temu można je oglądać w przeglądarce, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji czy rozszerzeń po stronie klienta.

Pojawiła się także wersja beta Apache POI 3.5, specjalnego API dla Javy umożliwiającego dostęp do dokumentów Open XML. Ciekawostką jest również rozszerzenie projektu konwertera formatów binarnych Office na Office XML o możliwość konwersji także formatów .xls i .ppt - dotychczas narzędzie obsługiwało tylko format .doc. Microsoft kontynuuje także rozwój projektu konwertera pomiędzy formatami Open XML i OpenDocument dla użytkowników Office XP i Office 2003. Przypomnijmy, że posiadacze Office 2007 poczynając od wersji SP2 mają do dyspozycji natywną obsługę obu formatów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.