r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft prezentuje funkcje nowego Visio

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Uczestnicy Office Visio Conference 2008 mieli okazję zobaczenia na własne oczy niektórych funkcji, które zostaną zaimplementowane w przyszłej wersji narzędzia Office Visio - składnika pakietu Office służącego do tworzenia różnego rodzaju diagramów, schematów i rysunków technicznych.

Czego może spodziewać się, jak twierdzi Microsoft, ponad piętnaście milionów użytkowników Visio? Nie jest niespodzianką, że nowe Visio będzie już korzystać z interfejsu opartego o wstążki (ribbon) - dobrze znanego użytkownikom kilku aplikacji pakietu Office 2007. Pozwoli to lepiej wyeksponować funkcjonalność całego programu. Inną ważną funkcją jest możliwość dodania własnej logiki biznesowej do diagramów ilustrujących procesy. Stworzone schematy będzie można publikować na serwerach SharePoint i w czasie rzeczywistym przetwarzać tak, aby uzyskać z nich interesujące dane.

Oprócz nowości Microsoft zapowiedział też kilka dodatków do już istniejącego Visio 2007. Dodatki te mają współpracować z oprogramowaniem do zarządzania infrastrukturą, m.in. System Center Operations Manager 2007. Dzięki bezpośredniemu połączeniu do tych danych Visio stanie się naprawdę przydatnym narzędziem dla administratorów i inżynierów systemów.

Microsoft nie podaje jeszcze konkretnej daty wydania nowej wersji Visio. Pojawiło się jedynie zapewnienie, że kolejne wersje powinny być wydawane co dwa, trzy lata. Oznacza to, że na nowe Visio możemy jeszcze poczekać około dwóch lat.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic