r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft przedstawia Office Live Workspace

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po długich spekulacjach, co zrobi Microsoft w odpowiedzi na udostępnioną już dawno temu usługę Google Docs and Spreadsheets wreszcie pojawiło się światełko w tunelu - konkrety. Microsoft poinformował, że zamierza uruchomić nową usługę hostowaną Office Live Workspace, która będzie jednak czymś więcej niż tylko internetową wersją edytora tekstu czy arkusza kalkulacyjnego.

Office Live Workspace to w kilku słowach wirtualna przestrzeń do przechowywania dokumentów on-line, a co się z tym łączy - ich przetwarzania i edycji, w tym także współpracy zespołowej. Nie jest to żadna usługa skierowana do dużych przedsiębiorstw - raczej skorzystają na tym klienci indywidualni i ewentualnie małe firmy. Podstawowym założeniem usługi jest dostęp do dokumentów z każdego miejsca o każdej porze.

Co ciekawe, sam Office Live Workspace nie będzie tylko internetowym odpowiednikiem desktopowych narzędzi. Będzie to chroniona hasłem witryna Sharepoint hostowana przez Microsoft zawierająca bibliotekę dokumentów. Korporacja zamierza następnie udostępnić pluginy do pakietu Office, ale także - co ważne - do takich pakietów jak OpenOffice czy StarOffice. Będą one umożliwiały pracę z dokumentami on-line z poziomu już posiadanego oprogramowania. W momencie, gdy użytkownik nie będzie podłączony do Internetu, wtedy będzie mógł pracować ze swoją wirtualną przechowalnią za pomocą funkcji programu Office Groove. Jeśli ktoś nie będzie posiadał zainstalowanego pakietu Office ani innego obsługiwanego oprogramowania, nadal będzie mógł odczytywać dokumenty i komentować je bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Microsoft zbiera już zgłoszenia do beta-testów Office Live Workspace. W wersji beta i po premierze korzystanie z Office Live Workspace w ramach limitu tysiąca przechowywanych on-line dokumentów będzie bezpłatne. Nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za większą ilość danych. Nie jest także znany termin rozpoczęcia testów czy wreszcie samej premiery.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii