Microsoft zmienia OneDrive'a. Wśród nowości "zapisywanie na później"

Strona główna Aktualności
OneDrive otrzyma 3 nowości, fot. Oskar Ziomek
OneDrive otrzyma 3 nowości, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Microsoft zapowiedział zmiany, które już wkrótce trafią do OneDrive'a. Jak się okazuje, w listopadzie na tapecie twórców pojawiły się trzy nowości, a wśród nich "zapisywanie na później", które może się przydać szczególnie osobom przechowującym w chmurze dużo plików w wielu katalogach.

O szczegółach można przeczytać na forum społeczności, gdzie Ankita Kirti z Microsoftu opisuje krótko elementy, nad którymi od listopada pracują programiści. Pierwsza nowość to "zapisywanie na później", czyli innymi słowy możliwość tworzenia zakładek i kolekcji plików z OneDrive'a i SharePointa. Dzięki temu można później szybko je znaleźć, bez konieczności ponownego przeszukiwania folderów.

Druga ciekawa nowość, która już teraz trafia do użytkowników, to opcja "żądania plików". Pozwala stworzyć link, po otrzymaniu którego adresat będzie mógł wgrać do chmury pliki, bez konieczności logowania i posiadania konta. Zmiany w OneDrivie dotyczą także języka wyświetlania stron i wiadomości, który będzie dostosowywany do preferencji danego odbiorcy.

OneDrive to bez wątpienia chętnie wykorzystywana usługa Microsoftu, która swój sukces zawdzięcza między innymi integracji z Windows 10. Niedawno aplikacja na Androida przekroczyła miliard pobrań ze Sklepu Play.

OneDrive'a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s