r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobilny Internet na wakacjach

Strona główna Aktualności

Opera udostępniła wakacyjne dane dotyczące polskich użytkowników Opery Mini.

Wprawdzie zbadano jak wakacje wpłynęły na zachowania polskich użytkowników Opery Mini, można jednak zakładać, że w dużym stopniu badania te powinny oddawać generalne trendy mobilnego Internetu w Polsce. Według statystyk Opery transfer danych wzrósł w porównaniu z czerwcem o 10,2%, a ilość odwiedzanych stron – o 8,1%. Tego lata użytkownicy mobilnego Internetu w Polsce chętniej niż kiedykolwiek odwiedzali serwisy e-commerce i portale informacyjne.

W lipcu użytkownicy Opery Mini wygenerowali dla operatorów 10,2% ruchu więcej niż w czerwcu. W skali rocznej transfer danych zwiększył się o 70,6%. W porównaniu z czerwcem liczba użytkowników w Polsce zwiększyła się o 1,5%. Każdy użytkownik przejrzał w lipcu średnio 8 megabajtów danych (wg Opery odpowiednik 80 MB bez kompresji) w porównaniu z 7 megabajtami w czerwcu. Najpopularniejsze strony polskiego Internetu mobilnego w lipcu to google.com, nk.pl, onet.pl, wp.pl i youtube.com. Listę najpopularniejszych telefonów wśród Internautów korzystających z Opery Mini otwierają: Nokia 5130 XpressMusic, Nokia 6300, Sony Ericsson k800i, Sony Ericsson k550i, Nokia 2700c, Apple iPhone, Nokia 5310 XpressMusic, Nokia 6500s, Nokia e51, Nokia 6303c.

r   e   k   l   a   m   a

Wg badań Opery w lipcu wzrosło zainteresowanie serwisami informacyjnymi - wzrost o 5,8% (uśredniona popularność onet.pl, wp.pl, interia.pl i gazeta.pl), a także zakupami w sieci - wzrost o 7,9% (uśredniona popularność allegro.pl i ceneo.pl). Oczywiście podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, na przełomie czerwca i lipca znacząco wzrosło zainteresowanie serwisami sportowymi. Badane serwisy o tej tematyce zanotowały w mundialowych miesiącach wzrost średnio o 17%.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.