r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mobirise 4.6.5

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie stron i aplikacji internetowych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mobirise to bardzo proste w obsłudze narzędzie do tworzenia stron internetowych wyświetlanych głównie na urządzeniach przenośnych.

Galeria programu

W odróżnieniu od innych programów tego rodzaju, Mobirise charakteryzuje się minimalistycznym interfejsem użytkownika, z którego opanowaniem poradzą sobie nawet mniej doświadczeni odbiorcy. Aplikacja oferuje możliwość przygotowania małych i dużych stron internetowych, jak również pozwala na przygotowanie stron produktowych (landing page), CV oraz portfolio, a nawet witryn promujących rozmaite wydarzenia.

Mobirise nie wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie programowania witryn sieciowych i jest bezpłatna zarówno w przypadku użytku komercyjnego, jak i zastosowań non-profit. Wszystkie operacje wykonywane są poprzez przenoszenie rozmaitych bloków widocznych z poziomu głównego okna programu.

Każdą stronę utworzoną za pomocą aplikacji Mobirise można opublikować na dysku lokalnym, serwerze FTP lub też skorzystać z takich usług, jak Amazon S3, Google Drive lub Github.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Mobirise, Mylio, MacClean, Slimjet i The Simpsons – najciekawsze programy tygodnia

16
OPROGRAMOWANIE 30.07.2016 | Anna Rymsza

Mam nadzieję, że lubicie programy, których nazwa zaczyna się na literę „M”. Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój ulubiony system operacyjny. Mobirise Mobirise to banalnie prosty w obsłudze program do tworzenia prostych, ale nowoczesnych stron internetowych, które będą świetnie wyglądać na ekranach różnego rozmiaru. Całą stronę można przygotować bez znajomości HTML-a czy CSS. Od razu można przetestować działanie widżetów, menu i interaktywnych elementów strony w widoku…

Recenzje użytkowników

Osoby bez znajomości budowy www będą w stanie stworzyć swoją pierwszą web-abominację. ;) Do tego licencja zezwalająca nawet na użytek komercyjny.
Mnóstwo irytujących błędów aplikacji.
ocena użytkownika

Jeśli ktoś ma zamiar stworzyć stronę bez żadnych treści (czyli stronę mobilną, w nowomowie responsywną) lub po prostu stronę wizytówkę to ten program się sprawdzi. Teoretycznie można przystąpić do zabawy z zerową wiedzą na temat html/js/css, ale w praktyce bez tego się nie obejdzie - za mało jest opcji konfiguracji (brakuje nieraz rzeczy tak prozaicznych jak zmiana koloru tła przycisku lub ahover). Użytkownik buduje stronę z klocków, wybieranych z szablonów pogrupowanych w czytelne kategorie by potem edytować każdy element z osobna. W każdej chwili można się przełączać pomiędzy widokiem desktopa, tabletu i telefonu.

Niestety w wersji 3.03.1, nad którą się znęcałem, natknąłem się na sporą ilość błędów, które doprowadzają do szewskiej pasji. Mobirise potrafi ustawiać padding nieadekwatnie do wyboru użytkownika, często wybór czcionki (wbudowanej webowej, z systemu nie można wczytywać) trzeba z uporem maniaka kilkukrotnie zatwierdzać, niekiedy po wybraniu bloku i jego skasowaniu pozostaje biała pusta nieedytowalna przestrzeń (ale tylko w podglądzie, w kodzie na szczęście jest ok). I to co mnie już arcy wnerwiło to problemy z eksportem i importem projektu (plik "nazwa.mobirise" może nie zawierać zmian przed eksportem, a po wczytaniu może być w ogóle zignorowany...).

Oceniłbym ten program wyżej, może nawet na 5/5 gdyby nie walka z niedoróbkami. W każdym razie zapowiada się świetnie i mam nadzieję, że twórcy będą rozwijać swój wypiek.

01.08.2016 20:26 | Recenzja do wersji 3.03.1

Komentarze

0 nowych
Rayearth   8 #2 21.02.2017 17:31

Czy tylko ja nie widzę tego programu w widoku kategorii "Tworzenie stron i aplikacji internetowych"?

  #1 22.08.2016 22:20

Bezpłatny to jest prawie sam interface bo istotne elementy to są płatne. :-(

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.