Moje SUDOKU 1.62

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Łamigłówka Sudoku o kształcie, jaki widzimy dzisiaj, została rozpowszechniona w Japonii w 1986 roku. Jednak rzeczywistym twórcą Sudoku jest matematyk z Bazylei: Leonhard Euler - ten sam, którego znamy z lekcji dotyczących funkcji zespolonych i równań różniczkowych. Gra Moje Sudoku wydana jest na licencji Shareware, ale autor postanowił udostępnić ją w pełnej wersji ze wszystkimi jej funkcjami, które będą działać zawsze. W grze występują trzy stopnie trudności.

Na uwagę zasługuje rozbudowany dział pomocy wraz z zasadami gry. Ze zrozumieniem tekstów nikt nie powinien mieć problemów, ponieważ gra posiada polski interfejs.

Program jest rozpowszechniany na licencji Shareware - jednak autor udostępnia go w pełni bezpłatnie (bez limitu czasowego).


Zasady gry:

Diagram klasycznego Sudoku składa się z 81 pól, ułożonych według zasady: 9 kratek w poziomie, 9 kratek w pionie. W diagramie wyodrębniono 9 kwadratów o wymiarach 3 x 3 kratki. Na początku gry w niektóre pola są wpisane cyfry. Gra polega na uzupełnieniu pustych miejsc. Cyfry z zakresu 1 - 9 należy wybrać i wpisać tak, aby:
- w każdej kolumnie,
- w każdym wierszu,
- w każdym wyodrębnionym kwadracie
żadna cyfra nie powtórzyła się.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 02.11.2011 20:22

z tego co mi PEDIT pokazuję to program został napisany w asemblerze. A myslałem że w Delphi albo WinApi.

Cebula VIP  20 #5 15.11.2010 11:10

@Robciu
Faktycznie jest to wersja płatna, błąd wkradł się z racji udostępnienia przez autora programu w wersji w pełni funkcjonalnej, nie limitowanej czasowo. Nie mniej jednak zachęcamy wszystkich użytkowników programu do uiszczania symbolicznych opłat w wysokości 19,90 zł na rzecz autora.

  #4 12.11.2010 23:41

Dlaczego nie napisaliście Państwo wyraźnie że jest to płatna wersja ???
Pozdrawiam

  #3 28.11.2007 09:42

Zupełnie nie zgadzam się z opinią Dariusza Marciniaka. Korzystam z programu "Moje Sudoku" już prawie 2 lata. Pan pomylił dwie rzeczy: jeśli wpisze się niewłaściwe cyfry do diagramu na początku - to trudno oczekiwać, aby program znalazł rozwiązanie. Jeśli wpisze się natomiast właściwe cyfry, zgodnie z zasadami sudoku, to wszystko przebiega fantastycznie. Trzeba wiedzieć jak buduje się sudok.

  #2 17.09.2007 12:19

Program w zakresie automatycznego rozwiązywania jest totalnie do chrzanu, nie radzi sobie z większością klasycznych układów. Autor najwyraźnie nie ma pojęcia jak zalgorytmizować tego typu problem. Szkoda, bo reszta programu wygląda lepiej...

  #1 03.06.2007 20:09

Zapoznałem się z ok. 10 różnymi programami do tworzenia i rozwiązywania SUDOKU. MOJE SUDOKU to zdecydowanie najlepszy i najprostszy program w tej kategorii. Nie dziwię się, że angielska wersja - MY SUDOKU otrzymała aż tyle nagród. Zobaczcie sami: http://www.sudokupolska.com/indexeng.html