Moments

Strona główna Android Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Moments to aplikacja od Facebooka, która służy do dzielenia się zdjęciami z osobami, które mamy w gronie znajomych w tym serwisie społecznościowym. Fotografie można zarówno przesyłać do wybranych osób, jak też otrzymywać od innych materiały, z którymi jesteśmy powiązani.

Aplikacja przeznaczona jest dla osób, które posiadają konto na Facebooku. Wymaga bowiem logowania przy pomocy danych konta w tym serwisie społecznościowym. Nie jest natomiast konieczne posiadanie na urządzeniu zainstalowanej aplikacji Facebook.

Program skanuje zdjęcia, które przechowujemy w pamięci urządzenia i proponuje dopasowanie do obecnych na zdjęciach osób ich danych z Facebooka. Gdy zdecydujemy się na taki krok, wybrane fotografie można w prosty sposób udostępnić wskazanej osobie. Jeśli używa ona programu Moments, fotografie zostaną udostępnione w jej aplikacji na smartfonie. Jeśli nie jest jego użytkownikiem, powiadomienie zostanie przesłane za pomocą programu Facebook Messenger.

Aplikacja służy też jako narzędzie do grupowania zdjęć i porządkuje je wg daty wykonania, a także według lokalizacji. W tym ostatnim przypadku, program oferuje tworzenie albumów związanych z danym miejscem, które również można udostępnić w szybki i wygodny sposób.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Facebook nie daje wyboru: instalacja Moments albo usunięcie zdjęć

17
13.06.2016  •  Maciej Olanicki

Minął już miesiąc, odkąd aplikacja Moments od Facebooka została udostępniona także internautom w Europie. Już wówczas nie obyło się bez problemów – w związku z regulacjami Unii Europejskiej dotyczącymi ochrony danych osobowych, konieczne było bezlitosne okrojenie funkcjonalności Moments. A to może się okazać zaledwie początkiem kłopotów. Moments to aplikacja służąca przede wszystkim organizowaniu i przeglądaniu zdjęć. Podobnie jak Messenger ma stanowić zewnętrzną aplikację komunikatora, który w przeglądarce dostępny jest w samym serwisie, tak Moments można określić analogiem do obsługiwania…

Facebook przegrywa z UE: Moments trafiają na Stary Kontynent w okrojonej wersji

13
11.05.2016  •  Maciej Olanicki

Długo trzeba było czekać, aż dostępna dotąd w Stanach aplikacja Facebook Moments pojawi się w sklepie Play także dla użytkowników Androida na Starym Kontynencie. Dziś mogą oni już skorzystać z aplikacji, która wykorzystując społecznościowe możliwości Facebooka pozwala na zarządzanie i dzielenie się zdjęciami. Nie obyło się jednak bez komplikacji. Otrzymujemy bowiem Moments pozbawione być może najważniejszej funkcji, w której tkwi cały potencjał aplikacji. Chodzi mianowicie o daleko idące zautomatyzowanie procesu rozpoznawania twarzy osób widocznych na zdjęciach. Jak się jednak można było…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję