reklama

Moonlight 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Sponsorowany przez Novella Project Mono wydał wersję 2.0 oprogramowania Moonlight, otwartego zamiennika Microsoft Silverlight.

Moonlight 2.0 jest kompatybilny z Silverlight 2 oraz zawiera niektóre funkcje Silverlight 3, w tym obsługę API dla bitmap, plikowych okienek dialogowych, mechanizmu Pluggable Pipeline pozwalającego na włączanie się w dekodowany strumień multimedialny, wtyczek multimedialnych oraz niestandardowych kodeków. W nowej wersji ulepszono strumieniowanie multimediów w oparciu o jakość połączenia internetowego danego użytkownika. Ponadto włączono środowisko uruchomieniowe Mono do dystrybucji Moonlight, co ułatwi uruchamianie aplikacji pod Linuksem. Częściowo działa także funkcja "out-of-browser" umożliwiająca uruchamianie aplikacji poza przeglądarką.

Choć rozwój Moonlight jest nadal opóźniony w stosunku do Silverlight, to zbliża się do niego coraz szybciej. Testowa wersja Moonlight 3 ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku a finalna w czerwcu. Moonlight 4 ma się pojawić niedługo potem.

Ponadto firmy Microsoft i Novell ogłosiły rozszerzenie współpracy w zakresie rozwijania Mono o obsługę także wersji 3 i 4 platformy Silverlight w Moonlight. W jej ramach Microsoft dostarczy odpowiednie środowisko testowe. Korporacja poinformowała także, że nie będzie pozywać użytkowników Moonlight w sprawie jej patentów, niezależnie czy będą oni korzystać z Moonlight dostarczonego przez Novella czy też pochodzącego z innych źródeł.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić