r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Morro - wkrótce darmowy następca OneCare

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft obserwując tempo w jakim pojawiają się nowe odmiany złośliwego oprogramowania postanowiła zmienić strategię dotyczącą oferowanego oprogramowania antywirusowego. Dostępny dotychczas dla użytkowników systemu Windows zestaw narzędzi zabezpieczających Windows Live OneCare zostanie zastąpiony aplikacją o nazwie kodowej Morro.

Według zapowiedzi Microsoftu, Morro ma być darmowym rozwiązaniem zapewniającym użytkownikom systemu Windows XP, Vista i Seven kompleksową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem - wirusami, spyware, rootkitami i koniami trojańskimi. Pojawić się ma w drugiej połowie 2009 roku, zajmując miejsce Windows Live OneCare, którego subskrypcja zostanie wycofana ze sprzedaży z dniem 30 czerwca. Nowe oprogramowanie dostępne będzie do pobrania jako samodzielna aplikacja. Bazować będzie na tym samym, lecz pozbawionym zaawansowanych funkcji rdzeniu ochrony, który oferowany jest przedsiębiorstwom i korporacjom. Dzięki temu Morro zapewni użytkownikom podstawową ochronę przed zagrożeniami online, nie nadużywając tym samym zasobów systemowych.

Co ciekawe, jak donosi Ina Fried z serwisu CNET, wraz z zakończeniem rozwoju Windows Live OneCare zakończeniu ulegnie również rozwój i sprzedaż stosunkowo młodego oprogramowania Microsoft Equipt, o którym pisaliśmy niejednokrotnie. OneCare było kluczowym elementem tego subskrypcyjnego pakietu, w związku z tym nie dziwi taka decyzja firmy. Niemniej jednak zastanawiające może być wydawanie nowego oprogramowania i rezygnacja z jego sprzedaży w ciągu dosłownie kilku miesięcy. Na szczęście użytkownicy, którzy zdążyli już zakupić Equipt uzyskają od Microsoftu darmową wieczystą licencję na pakiet Office.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.