Nowy, darmowy ALLPlayer z odświeżonym UI doczekał się aktualizacji

Nowy, darmowy ALLPlayer z odświeżonym UI doczekał się aktualizacji

Nowy, darmowy ALLPlayer z odświeżonym UI doczekał się aktualizacji
29.01.2015 22:29, aktualizacja: 29.01.2015 22:55

Pojawiła się nowa wersja jednego z najpopularniejszych w Polsce odtwarzaczy mediów. ALLPlayer doczekał się kilku nowych funkcji, lepszego wsparcia dla Windows XP, a także twórcy poprawili wiele błędów.

Szósta wersja ALLPlayera przyniosła ze sobą bardzo ważną dla użytkowników zmianę – wszystkie funkcje programu zostały udostępnione za darmo. Wcześniej między innymi mechanizm aktualizacji i doboru kodeków kosztował kilka złotych. Silna konkurencja, chociażby nawet w postaci odtwarzaczy mediów wbudowanych już w system operacyjny sprawiała, że niewielu użytkowników decydowało się na zapłacenie za dodatkowe funkcje. Tym bardziej, że większość osób potrzebuje tylko prostego programu do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Obraz

Odświeżony został interfejs, stał się bardziej intuicyjny, a twórcy poinformowali, że sam ALLPlayer został przepisany niemal od podstaw, aby zapewnić bezawaryjną i szybką pracę.

Właśnie pojawiła się kolejna wersja ALLPlayera oznaczona numerkiem 6.1.0.0. Wprowadzone nowości to: rozwiązano problem desynchronizacji obrazu z dźwiękiem na niektórych plikach, w menu "filtry" mamy możliwość dołączenia kodeka AC3Filter oraz możemy przełączać się pomiędzy używaniem przez program własnych kodeków lub systemowych, rozwiązano problem z wyświetlaniem na ekranie czasu trwania filmu, a także poprawiono proporcje okna przy starcie (nie zmienia się rozmiar o kilka pikseli przy starcie większości filmów).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dostaliśmy możliwość wyłączenia/włączenia napisów wbudowanych w film, dodany został w ustawieniach głośników dźwięk 2.1, a program pamięta już ustawienia liczby głośników. Mimo iż Microsoft porzucił już Windows XP, to twórcy nadal wspierają ten system operacyjny, ALLPlayer powinien od teraz działać znacznie lepiej na Windows XP. Standardowo wyłączone jest pokazywanie na ekranie czasu nagrywania filmu na kamerze. Pojawiła się najnowsza wersja programu Napisy24.pl służącego do pobierania polskich napisów.

Twórcy zadbali również o poprawienie następujących błędów: w niektórych wypadkach po zmianie różnych funkcji przestały być widoczne napisy, niektóre krótkie filmy za szybko się kończyły, niekiedy nie startowała kolejna część filmu po zakończeniu poprzedniej, czasem nie działało wyłączenie/uśpienie komputera po filmie oraz niektóre filmy były odtwarzane w przyspieszonym tempie.

Do sterowania programem wciąż można wykorzystać androidową aplikację ALLPlayer Pilot Free. ALLPLayera 6.1.0.0 pobierzecie oczywiście z naszego repozytorium oprogramowania, z działu Windows > Multimedia > Odtwarzacze plików audio i wideo. Wprowadzonych zmian jest naprawdę sporo, a więc zalecamy już teraz pobrać nową wersję programu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (111)