reklama

Mozilla udostępnia Jetpack w wersji 0.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Projekt Jetpack nabiera rozpędu. Jak informowaliśmy wcześniej, Mozilla pokazała pierwszą wersję swojego API pod koniec maja. Właśnie ukazała się kolejna, oznaczona numerem 0.3, odsłona aplikacji.

Jetpack w zamierzeniu ma być prostym i funkcjonalnym interfejsem programowania służącym tworzeniu dodatków dla Firefoksa. Aplikację można pobrać właśnie w postaci rozszerzenia do tej przeglądarki. Jedynym warunkiem korzystania z API Mozilli jest posiadanie Firefoxa w wersji 3.5.

Jetpack 0.3 oferuje dwa nowe elementy oraz poprawia kilka już istniejących. Dzięki usłudze Selections dodano możliwość wykorzystywania zaznaczonych wcześniej fragmentów tekstu (po zaznaczeniu trwale zmieniają one kolor). Inną nowością jest funkcja Clipboard samoistnie tworząca skróconą wersję URL odwiedzanej strony w przypadku kopiowania jej przez użytkownika. Prócz tego Mozilla wprowadziła dalsze poprawki do Slide Baru. Poprawiono jego API oraz dodano nową funkcję powiadamiania o zmianach. Po sugestiach użytkowników zmieniono także działanie jetpack.storage.simple z asynchronicznego na synchroniczne.

Mozilla Jetpack 0.3 można pobrać z oficjalnej strony projektu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić