reklama

Mozilla walczy z Microsoft również o miłośników PDA

Strona główna Aktualności

O autorze

Mozilla nie poprzestaje na rywalizacji z Microsoft i jego produktem Internet Explorer na płaszczyźnie komputerów wyposażonych w stacjonarny system Windows. Dostępna jest już wersja 0.2 przeglądarki o nazwie Mozilla Minimo.

Minimo jest przeznaczona dla platformy Windows Mobile i ma być poważnym konkurentem Pocket Internet Explorera. Mobilna Mozilla obsługuje panele, obsługuje Google Widgets, posiada wbudowanego menadżera haseł do kont internetowych, a także zintegrowaną obsługę sklepu internetowego Amazon.

Wersja 0.2 wspiera najnowsze standardy (Javascript i AJAX), obsługuje protokoły szyfrujące (TLS, SSL3), wspiera również RSS. Minimo można ustawić jako przeglądarkę domyślną. Wersja 0.2 przeznaczona jest dla systemów Windows Mobile 5.0, posiadacze starszych wersji systemu muszą zadowolić się wersją 0.016.

Miłośnicy Mozilli nie muszą więc rozstawać się ze swoją ulubioną przeglądarką nawet korzystając z palmtopa. Przeglądarkę pobrać można na stronie projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić