r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla wydaje Firefoksa 3.6.4 RC

Strona główna Aktualności

Mozilla poinformowała dzisiaj za pośrednictwem bloga o wydaniu wersji kandydującej przeglądarki Firefox 3.6.4. Kilka dni temu wydano także Firefox Sync - bezpłatny dodatek umożliwiający synchronizację ustawień, zakładek i haseł.

Firefox 3.6.4 Release Candidate posiada udostępniony już w wersji beta mechanizm Crash Protection zapewniający lepszą obsługę wtyczek. Dzięki wysiłkom programistów Mozilli dodatki takie jak Adobe Flash, QuickTime czy Silverlight zostały wyłączone z głównego procesu Firefoksa, przez co ich błędne działanie nie spowoduje zawieszenia całej przeglądarki. W razie problemów konieczne będzie jedynie odświeżenie karty, w której pojawiły się elementy wywołujące problemy. Firefox 3.6.4 RC nie zawiera nowych funkcji - twórcy skupili się na naprawianiu błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach testowych. Mozilla podkreśla, że jeżeli testy wydanej właśnie kompilacji Release Candidate przebiegną pomyślnie, finalna wersja przeglądarki Firefox 3.6.4 trafi w ręce użytkowników w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Z kolei zespół Mozilla Labs poinformował, że projekt Weave Sync został przemianowany na Firefox Sync, a Mozilla oficjalnie włączyła go do planu rozwoju Ognistego Liska. Oznacza to, że Firefox Sync stanie się w przyszłości integralną częścią nadchodzącego, głównego wydania Firefoksa. Dodatek umożliwia synchronizację ustawień, historii przeglądania, otwartych kart, haseł i zakładek między różnymi instancjami Firefoksa działającymi na komputerze, telefonie komórkowym lub urządzeniu przenośnym. Dzięki Firefox Sync możemy więc kontynuować surfowanie w Sieci po wyłączeniu komputera, zachowując przy tym wszystkie otwarte karty i ustawienia. Udostępniona właśnie wersja 1.3 Firefox Sync poza nową nazwą posiada kilka dodatkowych wersji językowych, uproszczony proces rejestracji i instalacji oraz niewielkie zmiany w interfejsie.

r   e   k   l   a   m   a

Przeglądarkę Firefox 3.6.4 RC oraz dodatek Firefox Sync można pobrać bezpośrednio z serwerów Mozilli.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.