r   e   k   l   a   m   a
reklama

NK.pl w rękach Onetu, jej przyszłość to gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Serwis NK.pl, czyli Nasza Klasa, już znalazł nowego właściciela. Polski serwis społecznościowy trafi w ręce Grupy Onet.pl.

Podupadająca społecznościówka została wystawiona na sprzedaż niecały miesiąc temu. Już wtedy wiadomo było, że nowym właścicielem NK będzie jeden z polskich portali internetowych. Plotki mówiły o tym, że większość udziałów miałaby przejąć grupa Onet.pl z pomocą krakowskiego producenta gier, firmy Ganymede.

Dziś wiemy już, że Grupa Onet.pl podpisała umowę z cypryjską spółką Excolimp, do której należało 73% udziałów w NK.pl. Proces jest weryfikowany przez UOKiK. Nie wiemy na jaką kwotę opiewa transakcja.

Jaka przyszłość czeka Naszą Klasę? Jej społecznościowy aspekt nie jest obecnie imponujący – w 2011 roku z serwisu korzystało 11,2 milionów osób, we wrześniu Megapanel podał zaledwie 5,2 miliona. Nie zmienia to faktu, że jest to wciąż drugi pod względem wielkości serwis społecznościowy w Polsce, mimo że przez wielu został zapomniany.

NK.pl to zarazem ogromna platforma oferująca gry i tu należy upatrywać jej przyszłości. Sam Onet ma już trzy serwisy z grami (gry, gryonline i grydlaniej), współpracuje ze znanymi producentami (Ubisoft, EA, Wargaming) i jest na tym polu dość silny.

Robert Bednarski, kierujący Grupą skomentował: Gry online i treści z tą tematyką związane są bardzo poszukiwane przez polskich internautów. Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych. Wygląda więc na to, że NK.pl nie wypadnie z gry.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem