reklama

NOD32 3.0 w fazie beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Słowacka firma ESET (Essential Security against Evolving Threats) udostępniła publiczną wersję beta najnowszej edycji jednego z najszybszych antywirusów na świecie NOD32 3.0.

NOD32 chroni przed różnego rodzaju wirusami, komponentami szpiegującymi (spyware), reklamowymi (adware) oraz phishingiem, sprawdzając w czasie rzeczywistym wszystkie otwierane, uruchamiane i zapisywane zbiory, pliki pobierane z Internetu oraz pocztę elektroniczną. Program cechuje wysoki stopień wykrywalności wirusów, co zawdzięcza m. in. zaawansowanej technologii heurystycznej umożliwiającej wykrywanie nowych, jeszcze nie sklasyfikowanych wirusów. Podobnie jak inne produkty tego typu, oferuje możliwość automatycznego aktualizowania bazy sygnatur wirusów przez Internet.

Użytkownicy wersji 3.0 zauważą z pewnością od razu nowy wygląd interfejsu programu, który jest teraz znacznie łatwiejszy w obsłudze, a co za tym idzie bardziej funkcjonalny i nowoczesny. Najnowsza edycja udostępniana jest już nie jako sam program antywirusowy lecz w postaci pakietu zabezpieczającego. Poza modułem wykrywającym i usuwającym komponenty szpiegujące (spyware), reklamowe (adware) czy phishingiem użytkownicy znajdą teraz także zaporę sieciową z zaawansowanymi filtrami oraz moduł antyspamowy, który korzysta z filtru list poczty oznaczonej jako spam i oczekiwana. W wersji 3.0 wprowadzono również nowy silnik skanowania i usuwania oprogramowania malware. Jak zapewnia producent nie są to jeszcze wszystkie nowości, które będzie zawierać stabilna wersja programu.

Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem możliwości najnowszej edycji programu ESET SMART SECURITY BETA 1 w wersji 3.0.128 odsyłamy do strony producenta, z której można pobrać testową wersję aplikacji. Aktualnie program przeznaczony jest dla systemów Microsoft Windows 2000, Windows XP (x86), Windows Server 2003 (x86) i Windows Vista (x86).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama