Nadchodzi usługa muzyczna YouTube – zwiastun końca Google Play Muzyka?

Strona główna Aktualności

O autorze

YouTube już wkrótce może stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do słuchania muzyki. Jak wynika z doniesień nieujawnionych źródeł w serwisie Bloomberg, już w marcu 2018 roku uruchomiony zostanie płatny serwis streamingowy, który miałby stać się konkurencją choćby dla Spotify i zaoferować możliwość słuchania muzyki w wygodniejszy sposób, niż poprzez uruchamianie teledysków.

Według wstępnych ustaleń serwis miałby się nazywać Remix i obejmować utwory największych wytwórni. Pierwsza na liście to Warner Music Group, a jak donoszą anonimowe źródła, rozmowy mają trwać również z Sony Music Entertainment, Universal Music Group oraz grupą Merlin.

Ponieważ serwis ma być płatny, dla wytwórni będzie oznaczać większe zyski, niż dotychczas z publikacji materiałów na YouTubie. Może więc oznaczać koniec pretensji wytwórni o niskie zarobki, a tym samym serwis ma szansę stać się rzeczywiście atrakcyjny i po raz pierwszy spróbować zawalczyć o rynek zdominowany dziś przez inne usługi, takie jak Spotify, Apple Music czy TIDAL.

Warto jednak przypomnieć, że Google w swoim portfolio ma już niejedną usługę tego typu, a najlepiej znaną jest zapewne Google Play Muzyka. Możliwe więc, że wkrótce zostanie zastąpiona ona nową funkcjonalnością YouTube'a, ale nie zapominajmy, że powyższe informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

© dobreprogramy
s