r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Najwięcej darmowych aplikacji w Android Markecie

Strona główna Aktualności

Według statystyk internetowy sklep dla smartfonów, Android Market, oferuje najwięcej darmowych aplikacji w porównaniu z konkurencją. Gorzej z liczbą deweloperów przygotowujących programy i gry.

Serwis AppleInsider dotarł do ciekawego raportu, z którego wynika, że 57% aplikacji dostępnych w Android Markecie dostępnych jest za darmo. Stawia to internetowy sklep firmy Google na miejscu lidera. Jego największy konkurent, App Store, posiada ledwie 28% bezpłatnych programów i gier w swoich zasobach. Na podobnym poziomie plasują się pozostałe sklepy takie jak BlackBerry App World (26%) czy Nokia Ovi Store (26%). App Store wypada jednak lepiej od Android Marketu pod względem liczby tanich programów (0,99 centów). W sklepie firmy Apple prawie 50% aplikacji dostępnych jest w niskiej cenie, podczas gdy Google oferuje w tej cenie 32% produktów.

Powodem większej liczby darmowych aplikacji w Android Markecie jest najprawdopodobniej polityka firmy Google. Jedynie w 13 krajach na świecie użytkownicy sklepu mogą kupować płatne aplikacje. W pozostałych muszą zadowolić się darmowymi. Taka strategia powoduje, że deweloperom nie opłaca się sprzedawać aplikacji w e-sklepie. Być może związana jest też z małą liczbą producentów programów dla Android Marketu. Według wcześniejszych statystyk App Store może pochwalić się ponad 43 tys. deweloperów. Dla e-sklepu firmy Google pracuje natomiast ich 10 tys. Mimo rosnącej popularności systemu Android wciąż większość producentów programów woli udostępniać swoje produkty w App Store.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.