Największe w Europie tłocznie pirackich płyt zlikwidowane

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o zlikwidowaniu największych jak dotąd w Unii Europejskiej tłoczni pirackich płyt. Straty powstałe w wyniku ich działalności szacuje się na co najmniej 10 milionów złotych.

Zatrzymano cztery osoby. Całym procederem zarządzał Krzysztof M. - najpierw zlecał tłoczenie płyt w dwóch firmach w Warszawie i Rybniku. Następnie nielegalne nośniki trafiały do jego firmy w Ząbkach. Po ostatecznej obróbce transportowano je na rynek Europy Zachodniej. Oprócz Krzysztofa M. w ręce policjantów wpadli również współwłaściciel tłoczni w Warszawie i jego pracownik oraz członek zarządu firmy w Rybniku. Wszystko wskazuje na to, że grupa zajmowała się produkcją oraz dystrybucją nielegalnych muzycznych i filmowych nośników co najmniej od kilku miesięcy.

Sprawa od samego początku objęta była nadzorem wydziału dw. z przestepczością gospodarczą biura kryminalnego Komendy Głównej Policji. Podczas realizacji nawiązano kontakty z policjantami krajów Unii Europejskiej oraz przedstawicielami organizacji chroniącej prawa autorskiej IFPI. Zabezpieczono łącznie około 54 tys. nośników CD i DVD z muzyką i filmami o wartości około 5 milionów złotych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję