reklama

NetBeans IDE 6.8 beta już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Wydano NetBeans IDE 6.8 beta – zintegrowane środowisko programistyczne Java.

NetBeans IDE jest wolnym, otwartym oprogramowaniem udostępniającym programistom zintegrowane środowisko do tworzenia aplikacji Java. Rozwijany dzięki wsparciu firmy Sun Microsystems projekt pozwala na uruchamianie pakietu na wielu systemach takich jak Windows, Linux, Mac OS czy Solaris.

Wśród nowości wprowadzonych do wersji 6.8 można wymienić wsparcie dla całej specyfikacji Java EE 6 z ulepszoną obsługą JSF 2.0/Facelets, Java Persistence 2.0, EJB 3.1 z użyciem EJB w aplikacjach webowych, usług webowych RESTful i GlassFish v3. Najnowsze NetBeans IDE radzi sobie także z PHP w wersji 5.3, wspiera JavaFX SDK 1.2.1 i zawiera kilka udogodnień dla osób piszących w C i C++. Twórcy poprawili także błędy dostrzeżone w poprzednich wersjach pakietu – pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu.

NetBeans IDE 6.8 beta można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Przypominamy, że jest to wersja potencjalnie niestabilna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało