Android Auto 7.0 jest już dostępny do pobrania jako testowe wydanie beta. To okazja dla kierowców do przetestowania nowych funkcji nieco szybciej niż inni, ale samodzielnie trzeba odkryć, jakie to nowości - jak zwykle.

bEUUXEUR

Android Auto został wydany w testowej wersji 7.0, co oznacza, że lada dzień zobaczymy też wydanie stabilne. Niestety, jak zwykle oznacza to także zgadywanie, co nowego tym razem pojawiło się w aplikacji. Google konsekwentnie nie udostępnia takich informacji i można tylko przypuszczać, że do Androida Auto trafiła przynajmniej część z zapowiadanych niedawno nowości.

Można więc między innymi liczyć na wyczekiwaną obsługę dwóch kart SIM. Obecnie Android Auto nie radzi sobie bowiem z użytkownikami dwóch numerów telefonów i w praktyce nie pozwala nawiązywać połączeń z samochodu, o ile kierowca nie wskazał wcześniej domyślnej karty SIM w smartfonie. O połączeniach z "drugiego" numeru można wtedy zapomnieć.

Android Auto nieustannie sprawia też różne problemy podczas codziennej obsługi, więc można mieć nadzieję, że przynajmniej niektóre zostały rozwiązane. Android Auto wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Sklepie Google Play w Polsce (wbrew stosunkowo niedawnym zapowiedziom Google'a), przez co użytkownicy Androida 9 i starszych muszą się ratować instalacją pliku APK we własnym zakresie.

bEUUXEUT

Począwszy od Androida 10, Android Auto jest zintegrowany z systemem i działa oraz aktualizuje się automatycznie - także w Polsce.

Android Auto

Android Auto 7.1

Inne aplikacje dla kierowców

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (13)
bEUUXEVP