Niedługo World of Warcraft skończy 10 lat, Blizzard chwali się więc wynikami gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Blizzard nie pozostała dłużna Riot Games, które dopiero co chwaliło się ponownie świetnymi wynikami League of Legends i opublikowała zestaw ciekawych informacji na temat swojego World of Warcraft. Popularna gra MMO kończy w tym roku 10 lat, więc w formie infografiki zaprezentowano to, czego udało jej się przez tę dekadę dokonać. Fani stworzyli już przeszło 100 milionów unikalnych kont, czyli dwa razy więcej niż jest ludzi w Korei Południowej lub razem wziętych mieszkańców Niemiec, Białorusi oraz Szwecji.

Tytuł przyciągnął do siebie osoby z ponad 244 krajów i terytoriów zależnych. Stworzono pół miliarda postaci (dla porównania w Stanach Zjednoczonych jest 316 milionów Amerykanów), z których większość opowiedziała się po stronie sił Przymierza. Encyklopedia wiki WoW liczy 100 tysięcy wpisów, a cała muzyka i efekty dźwiękowe z gry zajęłyby 44 płyty CD, bo to blisko 4 tysiące minut nagrań. Angielska wersja World of Warcraft zawiera obecnie 6 milionów słów, tyle co łącznie 12 trylogii Władcy Pierścieni.

Jeżeli chodzi o statystyki dzienne, mamy 900 tysięcy instancji PvE, 670 tysięcy gracz kontra gracz oraz 3,6 miliona bitew zwierzaków. Każdego dnia od premiery Mists of Pandaria zdobywanych jest 11 milionów osiągnięć. W domu aukcyjnym odbywa się 2,8 miliona transakcji, na każdego z 71 licytatorów przypada ich blisko 40 tysięcy. Materiały umieszczane na oficjalnym kanale YouTube gry mają ogólną oglądalność na poziomie 87 milionów odsłon. Filmików opublikowanych w serwisie, a związanych z World of Warcraft naliczono ponad 26 milionów. Informacji o Warcrafcie szukamy w sieci ponoć przynajmniej 50 milionów razy rocznie. WoW ma ponadto 5,2 miliona polubień na Facebooku i 408 tysięcy obserwujących na Twitterze.

© dobreprogramy
s