Najlepsze z MSI Dragon Gaming Room

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za wspaniale spędzony dzień w siedzibie MSI - redakcji dobrychprogramów (bo to właśnie dzięki nim tam się znaleźliśmy) jak i Panu Michałowi z MSI, który poświęcił nam swój czas na oprowadzanie.

Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście recenzji innych uczestników z pobytu w tej podwrocławskiej siedzibie Tajwańczyków, zapraszam was tutaj:

Dla osób mniej skorych do czytania, podsyłam film streszczający (z fanpage MSI na Facebooku):

Ja jednak chciałbym się skupić bardziej na pewnym produkcie, który został nam tam ukazany...

Po pierwsze wygląd - MSI Aegis

Ten mały komputer jest jednym z najlepiej wyglądających GAMINGOWYCH komputerów jakie widziałem. Już dzień po powrocie z Wrocławia pokazałem znajomym jego zdjęcia i zgodnie stwierdzili, że designem przebija wszystkie inne :D

Gdy go pierwszy raz zobaczyłem, jedyne skojarzenie jakie w mojej głowie się zrodziło to... głowa, głowa rycerza! I coś w tym jest, ponieważ przeglądając zdjęcia tego komputera w Google natknąłem się na figurkę rycerza stojącą obok tego PC, na targach COMPUTEX 2016 :)

Dodatkowo Aegis posiada Mystic Light LED design, które można dowolnie konfigurować i zmieniać tryby:


Wydaje mi się to ciekawym systemem i wiem, że dużo graczy to na pewno doceni.

Lecz wygląd to nie wszystko


 1. Audio: 7.1 HD Audio ze wzmacniaczem Nahimica
 2. Chłodzenie: Exclusive Silent Storm Cooling 2
 3. CPU: i5-6400 lub i7-6700 (chipset Intel® B150)
 4. GPU: GTX 960 lub GTX 970 (obie 4GB GDDR5)
 5. HDD/SSD: dwie zatoki 3.5" (HDD), jedna 2.5" (SSD) oraz nośnik SSD z NVMe (M.2)
 6. OS: Windows 10 w wersji Home
 7. Połączenia: Intel Dual band Wireless AC 3165, BT 4.2, Realtek 8111H Gigabit LAN 10/100/1000
 8. Porty: 1 x USB 3.1 typu C, 4 x USB 3.1 typu A, 1 x USB 2.0 z SuperCharger 2 oraz 2 x USB 2.0
 9. PSU: 350W 80 PLUS Bronze certified
 10. RAM: 2 x SO-DIMM DDR4 2133MHz (do 32GB)
 11. Waga: 10.5 kg
 12. Wymiary: 433.18mm x 376.11mm x 169.92mm (19.6L)

Dzięki zastosowaniu budowy wielo-bryłowej, MSI udało się oddzielić zasilacz od reszty komputera - i przez to podzespoły takie jak płyta główna, procesor oraz grafika nie są ogrzewane przez ciepło zasilacza. Tak naprawdę to przepływ powietrza ma miejsce w trzech kanałach, więc żaden z komponentów wyżej wymienionych nie powinien wpływać na inny.

Warto także wspomnieć, że ten komputer jest typem PC barebone. Czyli wyposażenie podstawowe lub częściowe. W tym przypadku nabywca musi samodzielnie dokupić kości RAM i dyski.

Potwór zamknięty w małej klatce

Pomimo swojego skromnego rozmiaru, Aegis prezentuje w środku pełnowymiarowe komponenty i MOBO Micro ATX. Jak już sami doświadczyliśmy w Smoczym Pokoju MSI ten komputerek 'na luzie' uciągnie gry działające na goglach VR - HTC Vive (chociaż lekkie przycinki się zdarzały, nie ma się czemu dziwić, w końcu mamy tam GTX 970 :D ).

Mogę śmiało stwierdzić, że taki komputer jest warty swojej ceny (chociaż nie jest ona mała). Ponieważ kupując go dostajemy gwarancję door-to-door, nic nie musimy majstrować samemu (wiem, że dla jednych to plus dla innych minus, ale trzymajmy się pierwszej wersji :v ) oraz dostajemy świetnie wykonany komputer w unikalnej obudowie.
Czego chcieć więcej? ...chyba tylko gogli VR :D

P.S. Jest to mój pierwszy wpis na blogu dobrychprogramów i proszę o wyrozumiałość - co nie oznacza, że nie potrzebuję jakichkolwiek rad :>