reklama

Notepad2-mod 4.2.25.998

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Notepad2-mod to szybki i mały edytor tekstu bazujący na świetnej aplikacji Notepad2. Modyfikacja oferuje kilka funkcji poszerzających możliwości swojego pierwowzoru.

Edytor Notepad2-mod jest doskonałym narzędziem pracy dla wszystkich programistów, a także świetnym zamiennikiem dla wbudowanego w system Windows notatnika. Poza milszym dla oka wyglądem program oferuje całą gamę łatwo dostępnych opcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników - konwersję zakończeń linii pomiędzy formatami Unix/Mac/Windows, podświetlanie składni dla popularnych języków programowania, obsługę wyrażeń regularnych oraz zmiany kodowania znaków (UTF-8, ISO-8859-2, Windows-1250 oraz innych). Pomimo dodania do programu tak wielu opcji, pozostaje on nadal łatwy w obsłudze i posiada duże możliwości konfiguracji, co jest jego główną zaletą.

Notepad2-mod został dodatkowo wyposażony w takie funkcje jak zawijanie kodu, automatyczne uzupełnianie słów, zaznaczanie wybranych słów, obsługa ulubionych, kolorowanie składni dla języków AutoHotkey, AutoIt3, AviSynth, Bash, CMake, Inno Setup, LaTeX, Lua, Markdown, NSIS, Ruby, Tcl i YAML czy lepszą obsługę dokumentów NFO ANSI art. Podobnie jak Notepad2 również Notepad2-mod umożliwia zastąpienie systemowego Notatnika z poziomu głównego menu programu (Ustawienia > Zastąp systemowy Notatnik). Program nie wymaga instalacji.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 22.03.2018 07:51

Program nie ma definiowanych klawiszy - mam ciągle się uczyć tych co ktoś wymyślił?

  #6 22.03.2018 07:42

@stasinek: "Programers Notepad"

Programers Notepad bez względu jaką czcionkę wybierzemy ustala stałą szerokość znaku. Jak ostatnią literą wyrazu jest i to wygląda jakby to był spójnik a nie ostatnia litera poprzedniego wyrazu. To samo w środku, również dla j t l ł

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #5 03.07.2016 22:38

Ja jednak zostanę przy nieśmiertelnym Notepad++ :)

Zbych_iks   7 #4 29.03.2014 16:52

Napisaliście, że nie wymaga instalacji, ale wstawiony jest instalator. (Wersja bez instalacji jest na stronie producenta)

stasinek   13 #3 29.03.2014 15:27

ciekawe rozszerzenie, natomiast Notepad2 niewiele się różni od Programers Notepad który "pomimo dodania do programu tak wielu opcji, pozostaje on nadal łatwy w obsłudze" i mi jakoś bardziej przypadł do gustu(WinAVR) ma otwarty kod i modularną budowę oraz spolszczenie ponadto można się pokusić o dodanie składni wedle własnego widzimisie i ładniejsze nie Visualo Studiowe ikonki(Notepada2 prawdopodobnie napisano w .NET i WinForms)

natomiast Notepad++, równolegle do KomodoEdit itp. lepiej się nadaje zarówno jako zastępstwo dla notatnika(lekkość) jak i narzędzie do HTML, JavaScript itp. bo ma ciekawe opcje np. wyszukiwania i zastępowania tekstu w plikach, okno podglądu całości itp. jest pieruńsko szybki(a mam słabą maszynkę sprzed 10 lat)
natomiast kolorowanie składni mają praktycznie wszystie więc żadna nowość
a kolejna programistyczna wariacja U++ to już szczyt nagromadzenia opcji i przycisków która może odstraszać

notepad2 dobre raczej do szybkiego przeglądania a nie pracy więc byłby świetny gdyby modem umożliwiał błyskawiczne otwieranie np. plików doc a nie kolejne opcje dla programistów :)

Autor edytował komentarz.
  #2 27.03.2014 13:27

@pakeroso

Edytor głownie dla programistów a oni raczej ogarniają angielski, zwłaszcza tak prosty.

pakeroso   9 #1 07.07.2013 21:47

Niestety bez polskojęzycznego interfejsu, więc pozostaję przy klasycznym Notepad2.

reklama